SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plany UPC na 2014 rok. Platforma Horizon i Wifi for all

W 2014 roku sieć kablowa UPC będzie gotowa do wprowadzenia do Polski platformy Horizon, a także uruchomi usługę WiFi for all. Na razie nie będzie nowej oferty komórkowej w modelu MVNO.

Grzegorz EszArticle

Multimedialna platforma Horizon będzie umożliwiała abonentom oglądanie treści na wielu urządzeniach - telewizorze, komputerze, tablecie czy smartfonie. Klienci otrzymają też nowe dekodery z interaktywnymi funkcjonalnościami i możliwością nagrywania do czterech programów naraz. Horizon został wdrożony przez UPC najpierw w Holandii, co miało miejsce we wrześniu 2012 roku (dowiedz się więcej), a potem m.in. w Szwajcarii i Irlandii.

Grzegorz Esz, członek zarządu UPC Polska odpowiedzialny za marketing, poinformował na wczorajszej konferencji, że platforma Horizon będzie mogła się pojawić w Polsce już w 2014 roku. - Mamy już wybrany termin, przygotowujemy się do startu - mówił Esz. Nie chciał jednak na razie podać dokładnej daty udostępnienia usługi.

UPC czeka z uruchomienie platformy na pozyskanie praw do programów, które będzie mogła udostępniać swoim abonentom, ale poza swoją siecią, bo na urządzeniach mobilnych. - Chcemy zaproponować na rynku nową jakość w stosunku do tego, co oferuje ipla czy TVN Player, dużo więcej treści niż w telewizji linearnej. Dlatego teraz tak ważne jest podpisanie odpowiednio dużej liczy umów z dystrybutorami treści - mówił Esz.

By oglądać kontet wideo potrzeba sporej ilości danych, dlatego na początku przyszłego roku operator planuje wdrożenie usługi Wifi for all. Polegać ona będzie na tym, że każdy abonent będzie mógł korzystać z internetu dostarczanego przez routery Wifi stojące u pozostałych klientów UPC w Polsce i na świecie (to łącznie 25 mln gospodarstw domowych). Aby korzystać z usługi trzeba się będzie zgodzić na udostępnienie swojego routera innym abonentom UPC.

>>> UPC przyspiesza internet do 500 Mb/s

Sieć na razie nie zamierza natomiast uruchamiać usługi telefonii komórkowej w modelu operatora MVNO, mimo że zapowiadał jej start w I połowie 2013 roku. - Telefonia w modelu MVNO ma sens, gdy stanowi wartość dodaną dla naszych klientów. Na razie nie widzę w tym wielkiego biznesu - przekonywał Grzegorz Esz. Nadal dotychczasowa oferta komórkowa jest jednak dostępna dla byłych klientów sieci Aster.

Na koniec czerwca br. z usług UPC Polska korzystało 1,45 mln abonentów (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Plany UPC na 2014 rok. Platforma Horizon i Wifi for all

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mcmc99
ha, ha, ha, najpierw niech UPC zapewni 16 mb/s za które płacę.... bo niestety między 18 a 21 szybkość łącza (jeśli w ogóle działa) to 4 mb/s....
odpowiedź
User
znudzony ofertą
Świetnie...a kiedy będzie coś z ofert niemieckiej typu rtle,dsfy,saty...albo francuskiej, hiszpańskiej, włoskie raje ??? Proszę???
odpowiedź
User
a jak tam biuro obługi klienta?
Wciąż można się do nich dodzwonić po 45 minutach? Czy kolejny konsultant dalej mówi, że nie mógł naszej sprawy załatwić bo kolega/koleżanka zapomniała odhaczyć w systemie? Pół roku dzwonienia, żeby załatwić papierowe faktury?
odpowiedź