SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platforma Obywatelska podbija internet

Platforma Obywatelska uruchomiła nowy, rozbudowany portal internetowy partii.

Nowa wersja strony www.platforma.org zaprojektowana została z myślą o usprawnieniu komunikacji pomiędzy partią a obywatelami, służy także wymianie informacji wewnątrz organizacji. Portal stanowi zestaw narzędzi do zarządzania wiedzą i komunikacją, w tym rozbudowaną strukturą organizacji i dokumentami.

Poszczególne działy portalu www.platforma.org zawierają informacje o partii, jej programie, działalności, historii i kandydatach do Sejmu i Senatu. Serwis Platformy Obywatelskiej prezentuje strukturę partii nie tylko na szczeblu władz krajowych, lecz także na poziomie władz regionalnych w poszczególnych województwach, włączając w to parlamentarzystów i eurodeputowanych, a kończąc na szeregowych członkach partii. Struktura zawiera dane i opisy ponad 3000 osób i stale jest uzupełniana o kolejnych członków.

Poza częścią internetową portal posiada rozbudowany dział ekstranetowy. Oznacza to, że członkowie Platformy Obywatelskiej będą mieli bezpośredni dostęp do wewnętrznych zasobów partii takich jak dokumenty, forum wewnętrzne, kalendarz wydarzeń i kalendarz indywidualny. Ważnym mechanizmem jest tzw. Kreator Formularzy przeznaczony do tworzenia dowolnych ankiet i delegowania ich do oddziałów regionalnych PO. Narzędzie to służyć będzie badaniu opinii i pozyskiwaniu danych wewnątrz organizacji. Moduł dodatkowo usprawni przepływ informacji i możliwość analizy danych zawartych w ankietach.

Portal powstał na bazie autorskiego systemu firmy RSI internet - webBOX. W ramach projektu wykorzystane zostały takie aplikacje, jak: CMS by webBOX, INTRANET by webBOX oraz EXPERT by webBOX. Narzędzia te pozwalają na samodzielne zarządzanie treścią, strukturą i użytkownikami portalu. Dzięki temu wydelegowani przedstawiciele PO będą mogli na bieżąco aktualizować dane z dowolnego miejsca, gdzie jest dostęp do Internetu.

Komunikację z obywatelami realizują specjalne moduły, jak EXPERT by webBOX, RSS, newsletter czy forum. EXPERT by webBOX to profesjonalne narzędzie marketingowe do obsługi zapytań realizowanych przez www. System ten deleguje do odpowiedniej osoby zapytania e-mail składane przez użytkowników. Monitoruje także proces odpowiedzi na pytania, analizując jej tryb i czas, prowadząc jednocześnie statystyki przydatne w realizowanych analizach. System dba o to, aby każde z zapytań trafiło do kompetentnej osoby, która w szybkim czasie udzieli odpowiedzi. Z najczęściej pojawiających się pytań powstanie zbiór zagadnień, które będą publikowane na łamach portalu.

Moduł RSS oraz subskrypcja newslettera przyspieszy proces dostarczania treści do osób zainteresowanych np. przebiegiem kampanii PO. Nie będą musieli oni sprawdzać na stronie, czy została dokonana aktualizacja, ponieważ najświeższe informacje trafiać będą bezpośrednio na ich pulpit lub do skrzynki e-mail.

Portal Platformy Obywatelskiej stworzyła firma RSI internet, która ma swoim koncie wdrożenia w administracji publicznej, w tym dla Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Gospodarki i Pracy oraz dla Ministerstwa Nauki i Informatyzacji. Narzędzia wykorzystane na stronie Platformy Obywatelskiej są autorskimi rozwiązaniami informatycznymi firmy RSI internet opartymi o system webBOX.

 - Rozwiązania portalowe i intranetowe na co dzień wdrażamy głównie w firmach, w których potrzeba posiadania takich narzędzi podyktowana jest rachunkiem ekonomicznym. Wiedzą one, jak cenna jest informacja i jak wdrożenie zaawansowanego systemu zarządzania i komunikacji zwiększa ich przewagę na rynku. Dobrze, że partie polityczne również zaczynają sięgać do takich systemów. Niewątpliwie pozytywnie wpłynie to na samo ich funkcjonowanie, poprawiając ich kontakt z obywatelem. Dlatego podjęliśmy się realizacji tego projektu, a kompetencje zespołu PO tylko potęgują przyjemność pracy dla Platformy Obywatelskiej. Odczytujemy więc działania PO jako dobry prognostyk w kontekście informacji w nowej kadencji Sejmu - mówi Aleksander Sala, Prezes Zarządu RSI internet.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platforma Obywatelska podbija internet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl