SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Płatnik tylko przez Internet

Płatnicy rozliczający składki za więcej niż pięciu pracowników muszą przekazywać dokumenty ubezpieczeniowe do ZUS w formie elektronicznej

Od 2004 r. mogą to robić tylko przez Internet. Do tej pory mogła to być też inna sieć umożliwiająca przesyłanie dokumentów drogą elektroniczną.

Od 29 do 31 grudnia 2003 r. w poszczególnych regionach kraju jest sukcesywnie wyłączana możliwość przesyłania danych siecią ekstranetową. Dokumenty ubezpieczeniowe należy wysyłać przez Internet z wykorzystaniem aktualnej wersji programu Płatnik, dostępnej na stronach ZUS. W razie problemów można kontaktować się z administratorem przekazu elektronicznego w oddziałach ZUS (telefony dostępne na stronach www.zus.gov.pl/listadm.htm).

Zmiana dotyczy też wniosku o odnowienie certyfikatu klucza publicznego. Trzeba go tworzyć za pomocą programu informatycznego, a następnie potwierdzić w Punkcie Rejestracji w terenowej jednostce ZUS, przedstawiając dokumenty potwierdzające dane identyfikacyjne płatnika.

Podstawa prawna to rozporządzenie ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej z 6 grudnia 2003 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków, jakie muszą spełnić płatnicy składek, przekazujący dokumenty ubezpieczeniowe w formie dokumentu elektronicznego poprzez teletransmisję danych (Dz. U. nr 271, poz. 2137).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Płatnik tylko przez Internet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl