SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play ze wzrostem wpływów i zysku. Ma 14,6 mln klientów, ponad połowa to abonenci

Sieć telekomunikacyjna Play w minionym półroczu zanotowała wzrost wpływów operacyjnych o 12 proc. do 1,49 mld zł oraz skorygowanej EBITDA o 9 proc. do 491 mln zł. Na koniec czerwca operator miał 14,6 mln klientów, z których 52,2 proc. korzystało z taryf abonamentowych.

Article

Liczba klientów Play zwiększyła się w skali roku z 13,02 mln do 14,62 mln (czyli o 12 proc.), a liczba klientów abonamentowych - z 6,44 mln do 7,63 mln (o 18 proc.). Udział abonentów przekroczył 50 proc., po wzroście rok do roku z 49,4 proc. do 52,2 proc. Średni miesięczny przychód (ARPU) od klienta abonamentowego wyniósł 39 zł, a od prepaidowego - 9 zł.

Operator szacuje swój udział w polskim rynku telekomunikacyjnym pod względem liczby klientów na 25,6 proc., o 3,3 pkt proc. więcej niż rok wcześniej.

Zasięg internetu LTE świadczonego przez firmę pod marką 4G LTE za koniec czerwca br. wynosił 88,4 proc. mieszkańców kraju. Natomiast nowa wersja tej usługi, wprowadzone w marcu br. 4G LTE Ultra, miała 72,3 proc. zasięgu.

Play podał, że w minionym półroczu z internetu mobilnego w tej sieci korzystało 7,5 mln klientów. Każdy wykorzystał średnio 2,3 GB danych, podczas gdy rok wcześniej było to 1,2 GB.

- Pod wieloma względami drugi kwartał 2016 r. był okresem silnego wzrostu dla Play. Nasza baza abonencka zwiększyła się do poziomu 14,6 mln, co pozwoliło nam utrzymać drugie miejsce na polskim rynku mobilnym w zakresie udziału w rynku pod względem liczby użytkowników. Co ważniejsze, silny wzrost nastąpił w wyniku zwiększenia się bazy abonentów kontraktowych - komentuje Jørgen Bang-Jensen, prezes Play.

W połowie czerwca Play wprowadził nowe taryfy abonamentowe: Formułę Solo, Duet i Rodzina, a tydzień temu - usługę telewizyjna Play Now. W ostatnich tygodniach operator, tak jak i inne sieci telekomunikacyjne, prowadzi promocję zachęcającą do rejestrowania u niego numerów prepaidowych.

T-Mobile Polska w minionym półroczu osiągnął 3,15 mld zł wpływów i 959 mln zł skorygowanej EBITDA, a na koniec tego okresu miał 11,63 mln klientów. Orange Polska zanotował w tym okresie 5,71 mld zł wpływów, 115 mln zł zysku netto i 16,7 mln klientów telefonii komórkowej. Natomiast Grupa Cyfrowy Polsat miała 4,81 mld wpływów, 409,4 mln zł zysku netto oraz 6,56 mln klientów abonamentowych telefonii komórkowej i 3,47 mln takich usług świadczonych w modelu prepaidowym.

Dołącz do dyskusji: Play ze wzrostem wpływów i zysku. Ma 14,6 mln klientów, ponad połowa to abonenci

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
technik
Zobaczymy, ile będzie miał klientów po 1 lutego 2017.
odpowiedź
User
KKK
Zobaczymy, ile będzie miał klientów po 1 lutego 2017.


dlaczego?
odpowiedź
User
mikk
Zobaczymy, ile będzie miał klientów po 1 lutego 2017.


dlaczego?

bo 1 lutego zostaną wyłączone niezarejestrowane karty SIM w ofertach na kartę.
odpowiedź