SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Plus rośnie w siłę

Zysk netto Polkomtela wzrósł do 334,21 mln zł w III kw. 2005 r.

Polkomtel SA, operator sieci Plus GSM i Sami Swoi, miał 334,21 mln zł zysku netto w III kw. 2005 roku wobec 238,00 mln zł zysku rok wcześniej, wynika z raportu kwartalnego opublikowanego w poniedziałek przez KGHM Polska Miedź posiadający 19,61% akcji operatora.

Przychody Polkomtela w trzecim kwartale 2005 r. wyniosły 1.664,53 mln zł wobec 1.516,9 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Narastająco w I-III kwartale spółka zanotowała 861,28 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 4.669,51 mln zł.

KGHM podał, że w trzecim kwartale 2005 roku przeprowadzono analizy i oceny, przy udziale doradców finansowych i prawnych, różnych wariantów związanych z restrukturyzacją zaangażowania w Polkomtel SA.

„Równolegle prowadzone są rozmowy i wymiana korespondencji z zagranicznymi akcjonariuszami (Vodafone, TDC) dotyczące określenia warunków maksymalizacji wartości posiadanych przez polskich akcjonariuszy akcji Polkomtel S.A. Do dnia podpisania sprawozdania nie podjęto żadnych wiążących ustaleń” – czytamy w komentarzu do wyników KGHM Polskiej Miedzi.

Pozostali akcjonariusze Polkomtela to brytyjski Vodafone, PKN Orlen oraz TDC (po 19,61%), Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA (PSE, 17,56%) oraz Węglokoks (4,00%).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plus rośnie w siłę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl