SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plus wejdzie w sieć TP

UKE wydał decyzję o WLR dla Polkomtela.

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) wydał w czwartek decyzję umożliwiającą hurtowy zakup abonamentu od Telekomunikacji Polskiej przez firmę Polkomtel, operatora sieci komórkowej Plus.

Poinformował UKE w komunikacie.

Polkomtel oferuje obecnie nielicznym klientom swoje usługi telefonii komórkowej za pośrednictwem prefiksu. Jednak WLR umożliwi spółce wejście na rynek stacjonarnej telefonii na znacznie większą skalę, dzięki wykorzystaniu infrastruktury TP. W planach Polkomtela jest też oferowanie na liniach TP SA szerokopasmowego dostępu do internetu (bitsream acces) jak robią to już Netia i GTS Energis.
UKE zdecydował, że Polkomtel otrzyma 46,99% hurtowego upustu na zakup abonamentu telefonicznego od TP SA.

"Ustala się, że podstawą do rozliczeń pomiędzy Polkomtel i TP za udostępnione łącze analogowe oraz pozostałe usługi (…) będzie cena referencyjna obliczona w wysokości 37,83 zł (…) podstawą do rozliczeń za udostępnione łącze cyfrowe (ISDN) oraz pozostałe usługi, będzie cena referencyjna w wysokości 55 zł. Zobowiązuje się TP do udzielania Polkomtel opustu hurtowego w wysokości 46,99% wobec ceny referencyjnej" - głosi decyzja regulatora.

"Zobowiązuje się strony do uruchomienia usługi podstawowej (nieobejmującej numerów specjalnych) w terminie 2 miesięcy od dnia doręczenia niniejszej decyzji zmieniającej umowę" - czytamy w decyzji.

Polkomtel SA jest piątym operatorem, dla którego prezes UKE ustalił zasady hurtowego dostępu do sieci TP. Decyzje w zakresie usługi WLR zostały już wydane dla Tele2 Polska, GTS Energis, Telefonii Dialog oraz Premium Internet.

WLR (whosale line rental) umożliwia operatorom alternatywnym kupowanie abonamentu od TP SA po cenach hurtowych i odsprzedawanie je klientom po cenach detalicznych. Narodowy operator jest odpowiedzialny tylko za obsługę techniczną linii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plus wejdzie w sieć TP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl