SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PMPG koryguje prognozy. Będzie mieć ponad dwa razy wyższy zysk w 2013 roku

Zarząd Platformy Mediowej Point Group opublikował korektę prognozy skonsolidowanych wyników finansowych na 2013 rok. Według nowej prognozy, zysk brutto spółki na koniec tego roku wyniesie 5,95 mln zł, a EBITDA - 6,83 mln zł.

Michał M. Lisiecki / fot. Maksymilian Rigamonti

Michał M. Lisiecki / fot. Maksymilian Rigamonti

Spółka podała, że EBITDA będzie wyższa od prognozowanej w marcu br. o prawie 70 proc., a zysk brutto aż o 156 proc. - Nowa prognoza wyników finansowych została sporządzona na bazie uzyskanych efektów redukcji kosztów, optymalizacji procesów biznesowych, usprawnienia procesu zarządzania i koncentracji działań na głównych aktywach - podano w komunikacie.

PMPG podaje, że znaczna poprawa rentowności spółki w stosunku do danych prezentowanych w prognozie opublikowanej w marcu br. wynika z faktu wyższych niż zakładane efektów synergii procesów biznesowych oraz aktualnej koniunktury gospodarczej. Czynniki te umożliwiły obniżenie kosztów prowadzonej działalności gospodarczej.

 

Korekta prognozy na 2013 rok

Prognoza na 2013 rok z dnia 27 marca 2013 roku  

Zmiana %

 
 
 

Przychody ze
sprzedaży

62 916

76 624

-18

 

EBIT

6 054

2 982

103

 

EBITDA

6 826

4 028

69

 

Zysk (strata) brutto

5 946

2 325

156

 


Nowa prognoza zakłada jednak, że przychody PMPG w tym roku wyniosą 62,9 mln zł, o 18 proc. mniej niż w poprzedniej prognozie. Spółka tłumaczy, że spadek ten wynika w głównej mierze z konsekwentnej eliminacji nierentownych linii biznesowych (m.in. zawieszenia wydawania miesięcznika “Film”), jak i ze zmian (spadku przychodów) w segmencie gospodarki, w którym funkcjonują główne aktywa grupy.

- Według szacunków Starlinka, faktyczne przychody magazynów z reklam w I półroczu br. wyniosły o 15,2 proc. mniej niż przed rokiem. Z kolei ZenithOptmedia Group prognozuje, że w całym br. realna wartość reklamy w magazynach zmaleje w skali roku o 21 proc. Na poziom przychodów wpływa również celowe ograniczenie obrotu realizowanego w transakcjach barterowych, mających neutralny wpływ na wyniki operacyjne - podaje PMPG.

Po dziewięciu miesiącach br. przychody spółki wyniosły 47,88 mln zł, a zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej - 4,37 mln zł (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PMPG koryguje prognozy. Będzie mieć ponad dwa razy wyższy zysk w 2013 roku

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rob
Piarowa zagrywka tylko, realia PMPG sa zupełnie inne, to kolejny komunikat aby wkoncu przyciagnac inwestora zanim to wszystko............
15 14
odpowiedź
User
Analityk
Brawa kolejne dla Biura Reklamy.
19 9
odpowiedź
User
BJ
W szczególności jak się sprzedaje poniżej 60 tys egzemplarzy Wprost i nie uwzględnisz zobowiazań, tylko PR MML i tyle
9 12
odpowiedź
User
Maciej
Widać konkurencja nie moze przeżyć... Ja akcje kupiłem i kibicuje. PR to jedno a wyniki to drugie. Biznes to XLS, a ten w tej spółce wyglada dobrze i z perspektywa. Pozdrawiam pozostałych inwestorów.
12 11
odpowiedź
User
CBA
WLASCICIEL I NACZELNY....DOBRALI SIE IDEALNIE.....KOMBINOWANIE.....DO CZASU...
12 11
odpowiedź