SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PMPG z mniejszymi przychodami, ale większym zyskiem. "Taśmy Wprost nie zaszkodziły"

Platforma Mediowa Point Group zamknęła I półrocze br. z niższymi przychodami, ale zanotowała bardzo duży wzrost zysku netto. Zarząd spółki zapewnia, że ujawnienie “taśm Wprost” nie zaszkodzi jej działalności.

Michał M. Lisiecki, prezes PMPG / fot. Maksymilian RigamontiArticle

Przychody PMPG ze sprzedaży w okresie od stycznia do czerwca br. wyniosły 30,55 mln zł i były o 10 proc. niższe niż rok wcześniej. Firma spadek ten tłumaczy wyeliminowaniem nierentownych linii biznesowych i dodaje, że poziom przychodów gotówkowych był zbliżony do przychodów w analogicznym okresie 2013 r. - Różnica w tej pozycji wynika z niższej wartości obrotu realizowanego w transakcjach barterowych - podano w komunikacie.

W I półroczu br. spółka odnotowała wskaźnik EBITDA na poziomie 7,03 mln zł, czyli o 64,4 proc. wyższy niż rok wcześniej. Z kolei jej zysk netto poszedł do góry niewiele mniej, bo o 62,5 proc. i wyniósł 5,88 mln zł.

PMPG wyjaśnia, że wzrost zysku to efekt przeprowadzonych działań optymalizacyjnych oraz uporządkowania struktury Grupy Kapitałowej. - Wskutek tych działań istotne zmiany zaszły w strukturze kosztów. Dzięki wyeliminowaniu kosztochłonnych linii biznesowych oraz renegocjacjom umów długookresowych ze stałymi dostawcami udało się znacząco obniżyć koszt własny sprzedaży (o 4,2 mln zł) - czytamy w komunikacie.

Zarząd PMPG poinformował także, że po przeanalizowaniu skutków wydarzeń związanych z ujawnieniem treści nagrań polityków PO i biznesmenów (ich zapis znalazł się w wydaniach “Wprost” z 16 i 23 września br.), “nie dostrzega wynikającego z nich zagrożenia dla funkcjonowania spółki”.

Platforma Mediowa Point Group jest właścicielem tygodników “Wprost” i “Do Rzeczy” oraz miesięcznika “Historia Do Rzeczy”.

Dołącz do dyskusji: PMPG z mniejszymi przychodami, ale większym zyskiem. "Taśmy Wprost nie zaszkodziły"

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
anatol
Pewnie , że taśmy nie zaszkodziły Wprost. A niby dlaczego miałyby zaszkodzic trupowi?
odpowiedź
User
Birdie
Większy zysk niestety nie sprawia, że naciągacze zaczną płacić swoje rachunki
odpowiedź
User
ghy
Większy zysk to znaczy że cwaniaczek już w ogóle przestał ludziom płacic?
odpowiedź