SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PO będzie musiała wycofać spoty z o. Rydzykiem?

Tygodnik "Wprost" domaga się umieszczenia swojego logo w spociePlatformy Obywatelskiej, albo nieemitowania tych reklam. Partiawykorzystała fragment ujawnionego przez tę redakcję wykładu o.Tadeusza Rydzyka.

PO będzie musiała wycofać spoty z o. Rydzykiem?

Według jednego ze sztabowców Platformy, Jakuba Szulca, fragmentnagrania został przez PO kupiony od Telewizyjnej AgencjiInformacyjnej, a ta nie informowała o konieczności opatrzenia spotulogo redakcji. Szulc dodał, że sprawa jest w tej chwiliwyjaśniana.

Ojciec Rydzyk ze słynną kwestią o "czarownicy", Janusz Kaczmarekzatrzymywany przez ABW, strajkujące pielęgniarki, a w tlewypowiedzi: premiera - "Głodówka, to nie jest niezjedzenie kolacji"oraz Lecha Kaczyńskiego: "Spieprzaj dziadu" - to ujęcia z nowychspotów wyborczych PO.

"Prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Jak zabijać ludzito sama się podstaw" - w tle pierwszego spotu słychać głosdyrektora Radia Maryja, na ekranie widać jego twarz. Potem pojawiasię szef Platformy Donald Tusk: "Dla PiS niektórzy ludzie sąnietykalni. Zmienimy to. By żyło się lepiej. Wszystkim".

Wyłącznym właścicielem praw do rozpowszechniania nagrań zwykładu o. Rydzyka jest tygodnik "Wprost". Nasza redakcja nieudzieliła zgody PO (nie byliśmy nawet o taką zgodę pytani) naużycie tych nagrań w kampanii wyborczej. Zgody na rozpowszechnianiefragmentów taśm Rydzyka udzieliliśmy jedynie niektórym mediom, podwarunkiem powoływania się w publikacjach na "Wprost" - podkreślonow informacji na stronach internetowych tygodnika.

Szulc zwrócił uwagę, że przedstawione na konferencji prasowejmateriały reklamowe nie zostały jeszcze wyemitowane. Dodał, żejeśli okaże się, że "Wprost" ma prawa do tego fragmentu nagrania,to logo tygodnika zostanie uwidocznione w spocie.

Polityk PO zaznaczył jednocześnie, że jego partia nie miałainformacji od Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, że wykorzystującnagranie Rydzyka musi opatrzyć je logo redakcji, która je ujawniła."Sprawa jest w tej chwili wyjaśniana" - powiedział Szulc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PO będzie musiała wycofać spoty z o. Rydzykiem?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl