SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po oddaleniu skarg CAM Media i rezygnacji Ströera, AMS zbuduje wiaty w Warszawie

Konsorcjum firm AMS i Ströer Polska (ta druga jest w nim tylko formalnie) podpisało z Urzędem m.st. Warszawy umowę na wymianę i eksploatację 1580 wiat przystankowych w stolicy. Przetarg rozstrzygnięto rok temu, ale od jego wyników odwoływały się firmy CAM Media i CAM Polski Outdoor.

Article

AMS i Ströer Polska zlecenie na obsługę wymianę i eksploatację 1580 wiat przystankowych w Warszawie pozyskały w przetargu rozstrzygniętym w listopadzie ub.r. Firmy zaproponowały, że wymienią wiaty w ciągu 3 lat kosztem 80 mln zł, w zamian za co przez 8 lat i 10 miesięcy będą mogły na nich sprzedawać reklamy (przeczytaj o tym więcej).

W finale postępowania przegrały firmy CAM Media i CAM Polski Outdoor, które odwołały się od jego wyników (zarzucając konkurentom zawarcie zmowy przetargowej - przeczytaj o tym więcej), a kiedy wiosną br. ich skargę oddalił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, złożyły do Naczelnego Sądu Administracyjnego wniosek o zakazanie możliwości zawarcia umowy między władzami Warszawy a AMS i Ströerem. NSA we wrześniu odmówił wstrzymania takiej umowy.

W ramach podpisanego właśnie porozumienia AMS i Ströer Polska uzgodniły, że całe koszty wymiany i utrzymania wiat będzie ponosić ta pierwsza firma, w zamian za co trafią do niej pełne wpływy ze sprzedaży reklam na wiatach. Ströer wycofał się z realizacji zlecenia, ponieważ nie był zadowolony z ostatecznych warunków umowy. W efekcie w konsorcjum pozostaje tylko formalnie.

Budowę nowych wiat AMS zacznie w przyszłym roku i w ciągu 12 miesięcy postawi ich ok. 180. W 2015 roku zostanie zbudowanych 720, a w 2016 - 680.

AMS, należąca do Agory, w trzech kwartałach br. zanotowała 110,1 mln zł przychodów (4,6 proc. mniej niż rok wcześniej) oraz 111,3 mln zł kosztów operacyjnych (zobacz szczegóły). Według stanu na połowę br. do firmy należy 45,9 tys. nośników outdoorowych w całej Polsce (zobacz pełny raport).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po oddaleniu skarg CAM Media i rezygnacji Ströera, AMS zbuduje wiaty w Warszawie

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bruce
Wreszcie.
odpowiedź
User
Nosił wilk razy kilka
A to minister Nowak prezent świąteczny Agorze zafudnował! Wysadził konkurencję w powietrze. Powinni mu wysłać zegarek nie za 30 tys ale za milion, chyba do pudła, bo tam się kwalifikuje łapówkarstwo na ministerialnym szczeblu. Będzie mógł pokazać kolegom z celi na siłce.
odpowiedź
User
Polisz Jor Inglisz
Czy Polski Outdoor to kontynuacja wizji Polskiego Domu Mediowego?
odpowiedź