SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Poczta Polska przygotowuje się do utraty monopolu

Poczta Polska przygotowuje się do pełnego otwarcia się na konkurencję, które nastąpi z początkiem 2009 roku.

Zatem za niecałe trzy lata poczta nie będzie już miała monopolu na doręczanie przesyłek pocztowych.

Wicedyrektor Poczty Polskiej Mariusz Wnuk zwrócił uwagę, że częściowo otwarcie na konkurencje juz nastąpiło. Wcześniej uwolniony został rynek przesyłek kurierskich, a od początku tego roku nastąpiły kolejne zmiany. Przesyłki o wadze powyżej może juz dostarczać konkurencja. Jeszcze w ubiegłym roku poczta miała wyłączność na przesyłki o wadze do .

Wnuk poinformował, że przygotowania w firmie do pełnego otwarcia się na konkurencję idą pełną parą. Poczta, spodziewając się konkurencji na rynku listów i paczek, szuka nowych źródeł dochodów. Mają być nimi przede wszystkim usługi finansowe.

Poczta Polska zapowiedziała, że już wkrótce umożliwi w swoich placówkach wypłaty gotówki z kart płatniczych i przyśpieszy udzielanie kredytów gotówkowych klientom. Jeszcze w tym roku będzie można kupić w okienku pocztowym niektóre jednostki funduszy inwestycyjnych i obligacje skarbowe . Poczta Polska planuje też sprzedaż ubezpieczeń PZU.

Wicedyrektor Poczty Polskiej zwrócił uwagę, że trzy czwarte firmy to ogromna machina logistyczna, z tysiącami samochodów, i centrami sortującymi. Tu przede wszystkim podejmowane są działania, mające dostosować firmę do szybkiego i taniego działania na zliberalizowanym rynku.

Poczta Polska ma na terenie kraju ponad osiem tysięcy placówek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Poczta Polska przygotowuje się do utraty monopolu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl