SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Podatnicy muszą finansować Polsat?

Totalizator Sportowy - spółka, która jest własnością Skarbu Państwa, płaci komercyjnej stacji telewizyjnej bajońkie sumy za transmisję na jej antenie losowania gier liczbowych.

Umowa z Polsatem ma obowiązywać do 2009 r. Czy można ją zmienić, czy MSP, które sprawuje nadzór właścicielski nad spółką, może powtórzyć przetarg? - stawia pytanie "Nasz Dziennik".

Rzecznik resortu Marcin Mazurek, po wielokrotnie ponawianych zapytaniach w tej sprawie, nie był w stanie udzielić "ND"  odpowiedzi na to pytanie. A prezesa Totalizatora, który mógłby ustosunkować się do tej umowy, jeszcze nie wybrano. Jednym z kandydatów na to stanowisko jest Leszek Raćkowski, udziałowiec spółki zarządzającej zduńskowolską "Wolą", którego nazwisko pojawia się w niepublikowanym jeszcze raporcie NIK z kontroli prywatyzacji przedsiębiorstw w województwie łódzkim. Izba
określiła jego działalność jako korupcjogenną - zaznacza "ND".

Umowa na transmisję gier liczbowych Totalizatora Sportowego z Polsatem ma obowiązywać do 2009 r. Została podpisana na 10 lat po uprzednim przetargu. W konkursie startowała też TVP S.A., jednak jej oferta była dla Totalizatora za droga. Rzeczywiście Polsat przedstawił o wiele niższe stawki, jakie spółka musiałaby mu płacić.

- To niewątpliwie wina ówczesnego zarządu TVP - komentuje poseł Zygmunt Wrzodak, członek komisji skarbu. - Nie można za to obwiniać Polsatu, bo to jedynie nieudolność albo wręcz umyślne działanie kierownictwa telewizji, by obniżyć jej rangę - dodaje.

Totalizator Sportowy płaci Polsatowi kilkadziesiąt milionów rocznie (umowa objęta jest tajemnicą handlową, ale są to sumy w granicach 70-90 mln zł) za emitowanie na antenie stacji 70 proc. swoich reklam i bezpłatne nadawanie losowań gier liczbowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Podatnicy muszą finansować Polsat?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl