SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Podejrzana przeszłość nowego prezesa PZU

Mianowany w czwartek prezes PZU Jaromir Netzel pięć lat temu został zwolniony z PKO BP.

Rada nadzorcza banku uznała, że Netzel nie może być jednocześnie dyrektorem udzielającym kredytów i prokurentem wierzyciela, firmy Drob Kartel - pisze sobotni "Dziennik".

Nazwisko Jaromira Netzla, adwokata prowadzącego od 13 lat indywidualna kancelarię w Gdyni, nic nie mówi większości parlamentarzystów. Ale nie wszystkim. Jak dowiedział się "Dziennik", do wysokich rangą prokuratorów i policjantów w Warszawie dzwonili wczoraj zdezorientowani posłowie PiS.

"Dwóch posłów dzwoniło, mówiąc, że ta nominacja jest skandalem i stoi za nią Jacek Kurski. Inni wydzwaniali, twierdząc, że nie Kurski, a Przemysław Gosiewski wymyślił tego człowieka" - powiedział "Dziennikowi" jeden z oficerów policji.

"Nie znam Pana Netzla. Chodzą słuchy, że jest zaufanym człowiekiem Wiesława Walendziaka" - zapewnia Jacek Kurski.

"Dziennik" zaczął badać, co mogło być powodem takich nerwowych reakcji.

W latach 1997-2001 Netzel pracował w PKO BP. Był doradcą w oddziale gdańskim, gdy nagle awansował do centrali. Został dyrektorem zarządzającym pionem rynków. W 2001 r. zwolnił go Waldemar Stawski, najpierw szef oddziału PKO BP w Gdańsku, a potem wiceprezes zarządu w centrali.

"Wystąpił konflikt interesów, ponieważ dyrektor Netzel reprezentował jednocześnie bank i wierzyciela PKO BP. Był prokurentem firmy Drob Kartel, a jako pracownik PKO BP udzielał kredytów. Dlatego zaleciliśmy zwolnienie dyrektora z pracy" - wspomina Arnost Bećka, adwokat z Sopotu, który był wtedy członkiem rady nadzorczej PKO BP.

Firma Drob Kartel była podejrzana o to, że posłużyła do prania brudnych pieniędzy. Według informacji "Dziennika", prokuratura sformułowała w tej sprawie akt oskarżenia, ale nie objął on Netzla. Mimo to - jak potwierdziły "Dziennikowi" dwa niezależne źródła - Netzel został wtedy zawieszony w Okręgowej Radzie Adwokackiej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Podejrzana przeszłość nowego prezesa PZU

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl