SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polacy chcą, by sklepy dostarczały nie tylko produktów, ale i inspiracji

Dwie trzecie polskich klientów sieci spożywczych chce od nich dodatkowych benefitów za częste zakupy - oprócz standardowych bonusów za posiadanie kart lojalnościowych. 47 proc. badanych oczekuje, że sklep będzie dostarczał im inspiracji jak gotować proste i zdrowie posiłki, a co trzeci chce z pomocą sklepu poznać kuchnie świata - wynika z analizy TCC Retail Marketing.

fot. shuttlerstock Article

Najczęstszym kryterium wyboru sklepu na zakupy spożywcze dla Polaków jest szeroki wybór towarów (47 proc.). Równie ważnym czynnikiem jest bliskość od miejsca zamieszkania (46 proc.), niskie ceny (40 proc.) i wysokiej jakości świeże produkty (39 proc.). Tylko dla 12 proc. ważne jest, czy sklep oferuje kartę lojalnościową.

Dwie trzecie ankietowanych oczekuje od sieci spożywczych czegoś więcej i chce być wynagradzana za swoją lojalność w inny sposób niż przez benefity z kart lojalnościowych. 47 proc. oczekuje, że sklep będzie dostarczał im inspiracji jak gotować proste i zdrowie posiłki, pozwoli poznać kuchnie świata (33 proc.). Z kolei 27 proc. chce, by sklep promował nawyki zdrowego żywienia wśród dzieci, a 21 proc. - by działał na rzecz lokalnej społeczności.  

 - Dzisiaj dla konsumentów wybór miejsca na codzienne zakupy wiąże się z prowadzonym stylem życia. Dlatego klienci coraz częściej oczekują od swojego sklepu również tego, że będzie odpowiadał ich aspiracjom, inspirował i wzbudzał pozytywne emocje. Ponadto, oczekują również podziękowania za to, że regularnie odwiedzają dany sklep i robią w nim zakupy, jednak nie tylko w formie rabatów czy promocji, lecz także w warstwie emocjonalnej. Dzięki takiemu podejściu możemy wzmocnić lojalność polskich konsumentów oraz zbudować z nimi bardziej trwałą relację, nie opartą jedynie o niskie ceny, asortyment i lokalizację – mówi Bartłomiej Górzny z TCC Retail Marketing.

42 proc. posiadaczy kart lojalnościowych deklaruje, że zmieniłoby swoje zachowania zakupowe po ich wycofaniu. Jedynie 1 proc. polskich konsumentów przestałby robić zakupy w danym sklepie, gdyby karta lojalnościowa nie była już w nim dostępna.

Badanie zostało przeprowadzone w marcu 2018 roku na reprezentatywnej próbie 1001 osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy chcą, by sklepy dostarczały nie tylko produktów, ale i inspiracji

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tgt
Jak ja bardzo chcę! Inspirujcie mnie dzień i noc. Szczególnie że nie chodzę po sklepach. Gdzie są granice takich głupkowatych badań?
10 8
odpowiedź
User
Wiola
Jak ja bardzo chcę! Inspirujcie mnie dzień i noc. Szczególnie że nie chodzę po sklepach. Gdzie są granice takich głupkowatych badań?

Nie ma granic. Wciskanie ciemnoty jest wieczne
11 8
odpowiedź