SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy kupują co przepisze lekarz

Jak wynika z raportu "Zwyczaje zakupowe Polaków dotyczące nabywania leków"* - przygotowanego przez TNS OBOP - większość Polaków (64%) odwiedzając lekarza nie sprzeciwia się jego decyzji co do przepisywanego leku, który ma zostać kupiony. Taką postawę relatywnie częściej przyjmują mężczyźni (70%) niż kobiety (58%), a także osoby z wykształceniem podstawowym oraz mieszkańcy wsi. Kobiety częściej niż mężczyźni sugerują lekarzowi, aby przepisał te leki, które im bardziej odpowiadają/ które chcą zażywać z różnych powodów (np. sprawdziły ten lek, znają producenta, mają zaufanie do marki) lub proszą lekarza, aby przepisał im te leki, których cena byłaby bardziej przystępna.

Najbardziej zgodni z decyzją lekarza oraz jego zaleceniami związanymi z przepisywanym lekiem są mieszkańcy regionu małopolskiego (77%) i pomorskiego (72%), natomiast najmniej zgodni pod tym względem są badani zamieszkujący region centralny.

Z badania TNS OBOP wynika ponadto, że 43% badanych wskazuje, że przy zakupie leków na receptę najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze apteki jest jej lokalizacja w pobliżu miejsca zamieszkania, zaś 38% respondentów wybiera apteki położone w pobliżu miejsca, w którym przyjmuje lekarz wypisujący receptę.

*Raport Zwyczaje zakupowe Polaków dotyczące nabywania leków został przygotowany w ramach badania OTC Track zrealizowanego w okresie 26.05.-22.06.2003r. na reprezentatywnej próbie 1000 Polaków w wieku 15 lat i więcej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy kupują co przepisze lekarz

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl