SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polacy nie wierzą Cimoszewiczowi

70 procent respondentów PBS nie wierzy, że błąd w oświadczeniu majątkowym Włodzimierza Cimoszewicza jest zwykłą pomyłką.

W niedzielę sopocki PBS zadał telefonicznie 500 respondentom trzy pytania związane z kontrowersjami, jakie pojawiły się wokół oświadczenia majątkowego za 2001 rok, jakie Włodzimierz Cimoszewicz, jako poseł, musiał złożyć w sejmie. Badanie zamówiły "Fakty" TVN.

Przytłaczająca większość, bo aż 70% ankietowanych, nie wierzy w zapewnienia Cimoszewicza, że brak informacji o posiadanych akcjach PKN Orlen był tylko pomyłką. 15% ufa zapewnieniom marszałka sejmu. Tyle samo nie wie, co o sprawie sądzić.

      
 
60% pytanych przez PBS uważa, że Cimoszewicz nie zachował się właściwie, kupując akcje PKN Orlen w imieniu córki i zięcia. 22% gotowych jest przyznać, że w tej sprawie kandydat na prezydenta zachował się właściwie.

      

Na marginesie sprawy oświadczenia majątkowego Włodzimierza Cimoszewicza PBS zapytał, czy jest rzeczą właściwą, że politycy kupują akcje spółek giełdowych. Nie zaskakuje chyba, że odpowiedzi rozłożyły się podobnie, jak w pytaniu u zakup akcji przez marszałka sejmu - 64% respondentów uznało nabywanie akcji na giełdzie przez polityków za niewłaściwe. Przeciwko nic nie miało 24% odpowiadających. 12% zaś nie wiedziało, co ma w tej sprawie myśleć.

      
 
Zapewne wkrótce okaże się, jak sprawa oświadczenia wpłynie na notowania kandydata Cimoszewicza. PBS, który wykonał to badanie, swój sondaż prezydencki przeprowadzi w najbliższy weekend, a jego wyników można oczekiwać za tydzień w "Gazecie Wyborczej".

Sondaż przeprowadził PBS 14.05.2005 r. na 500-osobowej próbie reprezentatywnej dla dorosłej ludności Polski.

Dołącz do dyskusji: Polacy nie wierzą Cimoszewiczowi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl