SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Policja przeszukała redakcję „Faktów i Mitów”, redaktor naczelny zatrzymany

Wczoraj przed południem do redakcji tygodnika „Fakty i Mity” (Błaja News) wkroczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi przeszukiwali biuro, zabezpieczając dokumenty i kopie dysków. Zatrzymany został redaktor naczelny pisma Roman Kotliński - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

W akcji zleconej przez Prokuraturę Apelacyjną w Łodzi uczestniczyło kilkunastu funkcjonariuszy CBŚP, którzy przebywali w redakcji „Faktów i mitów” do wieczora. Z budynku wyniesiono kopie dysków redakcyjnych i księgowych, a także dokumenty księgowe.

Na miejscu zatrzymano Romana Kotlińskiego, redaktora naczelnego tygodnika, który w poprzedniej kadencji Sejmu był również posłem Ruchu Palikota (później Twojego Ruchu). Czterech pracowników redakcji zostało przesłuchanych.

Materiały zabezpieczone przez CBŚP w czasie wczorajszej akcji redakcja „Faktów i Mitów” objęła tajemnicą dziennikarską.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, redaktor naczelny nie wrócił jeszcze do redakcji, nie wiadomo, czy postawiono mu jakieś zarzuty. Wydawca „Faktów i mitów” informuje, że w sprawie tygodnika nie toczy się żadne śledztwo, a prokuratura nie wzywała wcześniej redakcji do wydania dokumentów i dysków.

- Jestem wstrząśnięty tym, co wydarzyło się wczoraj w redakcji „FiM”. To chyba bezprecedensowe wydarzenie w dziejach mediów w III RP - tak co do skali przeszukań, jak i faktu, że najście służb na redakcję nie miało związku z żadną naszą publikacją - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Adam Cioch, członek zarządu spółki Błaja News, wydającej „Fakty i Mity”.

Obecnie redakcja funkcjonuje już normalnie, trwa zamykanie kolejnego numeru.

- Na tym etapie nie komentujemy sprawy. W stosownym czasie zostanie wydany komunikat - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl prokurator Radomił Bartodziejski, naczelnik Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi.

Bartodziejski nie chciał potwierdzić informacji o zarzutach prokuratorskich dla Romana Kotlińskiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Policja przeszukała redakcję „Faktów i Mitów”, redaktor naczelny zatrzymany

55 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
HAL
Standardy putinowskie.

Czy SDP stanowczo zaprotestuje? lol
odpowiedź
User
Tomek
Dobra zmiana...
94 69
odpowiedź
User
vc
Mieli coś na sumieniu to ich przeszukali, tyle w temacie.
odpowiedź
User
Chmiel
I to jest dobra wiadomość. Czy zabójca Ks Jerzego Popiełuszki też został zatrzymany?
odpowiedź
User
Nurni Flowenol
Nie płakałem po Kotlińskim i Piotrowskim.
75 79
odpowiedź
User
Stary Pismak
Nie czytam "Faktów i Mitów", nie podobają mi się... ale podoba mi się demokracja i wolność słowa. A tu, w naszym kraju zaczyna się dziać coś bardzo niedobrego.
Ciekawi mnie, jak długo Polacy będą się leczyć z Polski w wydaniu Prezesa i jego metod oraz partyjnych funkcjonariuszy?
odpowiedź
User
edi
żadne czasopismo, zwykłe badziewie
72 84
odpowiedź
User
Tomasz
Rozgrzewka przed Newsweekiem i Gazeta.pl
odpowiedź
User
X
@Stary Pismak, Nie zgodzę się z Tobą. W ostatnich latach i wcześniej też działy się takie rzeczty - aresztowania i przeszukania w redakcjach gazet, portali internetowych. Ciekawi mnie, jak długo Polacy będą się leczyć z głosowania na tych samych polityków
51 20
odpowiedź
User
er
Szukali "polskich obozów zagłady"?
51 6
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing