SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Premier Indii liderem politycznym na Instagramie, przed Donaldem Trumpem i papieżem Franciszkiem

73 głowy państw, 38 szefów rządów i 28 ministrów spraw zagranicznych ma osobiste profile na Instagramie - wynika z badania Burson-Marsteller.

Narendra Modi Article

W walce o tytuł najpopularniejszego światowego przywódcy na Instagramie premier Indii Narendra Modi wyprzedził byłego prezydenta USA Baracka Obamę. Z niemal 6,8 miliona obserwujących plasuje się na pierwszym miejscu, a tuż za nim znalazł się Donald Trump z 6,3 miliona obserwujących.

Ostatni na podium znalazł się Papież Franciszek (3,7 miliona obserwujących), wyprzedzający oficjalne konto Białego Domu (3,4 miliona). Pierwszą piątkę zamyka prezydent Indonezji Joko Widodo z 3,4 miliona obserwujących – wynik ten zawdzięcza wzrostowi o 673 proc. w ciągu ostatniego roku.

Modi, na którego koncie pojawiły się w ciągu ostatniego roku tylko 53 zdjęcia, okazał się nie tylko najpopularniejszym, ale i najefektywniejszym światowym przywódcą na Instagramie. Każdy z jego postów wywołał średnio 223 tys. interakcji (komentarzy i polubień). Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan uplasował się na drugim miejscu w tej kategorii ze średnio 141 tys. interakcji, zaś zdjęcia publikowane przez papieża Franciszka na Instagramie zebrały średnio po 138 tys. interakcji.

Stosunek interakcji do liczby opublikowanych postów oraz liczby obserwujących w okresie ostatnich 12 miesięcy, utrzymujący się na poziomie 9,67 proc., czyni konto prezydenta Turcji jednym z liderów także w tej kategorii.

Badanie wskazuje także, że 140 spośród 193 państw członkowskich ONZ prowadzi oficjalne konta na Instagramie. W stosunku do badania z 2016 r. liczba ta wzrosła o 4. 73 głowy państw, 38 szefów rządów i 28 ministrów spraw zagranicznych prowadzi konta osobiste, które wywołują więcej interakcji i zaangażowania niż oficjalne konta ich urzędów.

20 stycznia 2017 r. konto Białego Domu na Instagramie, skonfigurowane za czasów prezydentury Baracka Obamy w styczniu 2012 r., wraz z 1747 opublikowanymi postami, zostało zarchiwizowane jako @ObamaWhiteHouse. Nowe konto @WhiteHouse zostało uruchomione przez administrację Trumpa od nowa, jednak z zachowaniem 3 586 458 obserwujących zgromadzonych za czasów poprzedniego prezydenta. Do tej pory opublikowano na nim tylko 33 posty, zaś od czasu ponownego uruchomienia profil stracił ponad 100 tys. obserwujących – zwolenników Obamy, którzy przestali obserwować profil Białego Domu Trumpa.

Prezydent Trump prowadzi w rankingu interakcji z łączną liczbą 114 554 016 komentarzy i polubień postów. Na drugim miejscu znalazł się przywódca Iranu, ajatollah Ali Chamenei, z 89 090 894 interakcjami, a kolejne miejsce zajął papież Franciszek z 45 408 641 interakcjami.

Rząd Brunei jest najbardziej aktywny na Instagramie, publikując przeciętnie 16 razy dziennie. To znacznie więcej niż kolejni liderzy rankingu - kuwejckie MSZ ze średnio 6,6 posta dziennie i Nana Akufo-Addo z Ghany (średnio 4,7 posta dziennie).

Przywódcy chętnie korzystają z nowej funkcjonalności serwisu i publikują materiały wideo. Ich liczba podwoiła się w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a filmy przeciętnie zyskują o 2027 interakcji więcej niż zdjęcia.

"Światowi Przywódcy na Instagramie" to badanie Burson-Marsteller dotyczące tego, w jaki sposób przywódcy światowi, rządy i organizacje międzynarodowe komunikują się przez media społecznościowe. Jest ono rozwinięciem dorocznego badania "Twiplomacy", które realizowane jest od 5 lat. W badaniu przeanalizowano aktywność 325 kont na Instagramie prowadzonych przez głowy państw, szefów rządów i ministrów spraw zagranicznych, z okresu minionych 12 miesięcy. Do analizy wykorzystano zagregowane dane z narzędzia CrowdTangle dostarczanego przez Facebook. 1 kwietnia 2017 r. konta te zgromadziły łącznie 48,7 miliona obserwujących i opublikowano na nich 61 281 postów, które łącznie zgromadziły 371,7 miliona interakcji (komentarze i polubienia).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Premier Indii liderem politycznym na Instagramie, przed Donaldem Trumpem i papieżem Franciszkiem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl