SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Politycy o TVN 24

Przemysław Gosiewski: od kilku miesięcy da się zauważyć krytykę Rządu oraz Prawa i Sprawiedliwości.

9 sierpnia 2001 roku w samo południe wystartował pierwszy w Polsce całodobowy kanał informacyjny - TVN 24. Jak politycy oceniają TVN 24? Specjalnie dla Wirtualnemedia.pl komentują:

Przemysław Gosiewski, szef komitetu stałego Rady Ministrów (PiS)

Generalnie dobrze oceniam działalność TVN 24, ale od kilku miesięcy da się zauważyć krytykę Rządu oraz Prawa i Sprawiedliwości. Wydaję się to niezrozumiałe, ponieważ obowiązkiem dziennikarz jest obiektywizm, nie zaś krytyka jednej opcji politycznej na rzecz drugiej.

Atuty

Pojawienie się kanału informacyjnego było trafionym pomysłem. Stacja jest monopolistą na rynku i to jest jej główny atut. Od początku istnienia kanał miał wyłączność na informacje. Najlepiej oceniam pracę Bogdana Rymanowskiego, często gościłem w jego programach, podoba mi się jego profesjonalizm. Jeżeli chodzi o pozostałe gwiazdy jak Justyna Pochanke – tylko raz mnie zaprosiła, dlatego uchylę się od komentarza. Natomiast uważam, że poglądy Pani Magdy Sakowskiej są zbyt tendencyjne.

TVN 24 - TVPinfo

Obowiązkiem Telewizji Publicznej jest wypełnianie misji. Przekształcenie TVP 3 w TVP info uważam za właściwą decyzję. Informowanie społeczeństwa należy do ustawowej misji. Skorzystamy na tym wszyscy. Najlepiej przyczyni się to promocji regionów. Czy będzie konkurencją dla TVN 24 trudno powiedzieć. Na razie nie ma tego kanału na wizji, więc ciężko jest już teraz go oceniać.

Bronisław Komorowski - wicemarszałek Sejmu RP (PO)
 
Na początku był to duży eksperyment i nikt nie potrafił przewidzieć, czy przyciągnie przed odbiorniki telewizyjne widzów. Dziś już nikt nad tym się nie zastanawia, a audytorium stacji rośnie. Twórcy wybrali dobry moment na start. Telewizja publiczna pod wodzą Roberta Kwiatkowskiego i SLD traciła na wiarygodności. Ludzie potrzebowali obiektywnej informacji.

Atutem TVN 24 był od samego początku dobry pomysł na szybką i ciągłą informację. Ciągłą znaczy, że w każdej chwili można włączyć telewizor i po nią sięgnąć. Na wysokim poziomie stoją programy na żywo. Jeżeli chodzi o gwiazdy. Cenię Justynę Pochanke za to, że ostro pyta, ale potrafi też polemizować oraz daje szansę, w przeciwieństwie do innych dziennikarzy TVN 24, których nazwisk nie będę podawał, na wysłowienie się politykowi. Cenię Bogdana Rymanowskiego za dużą wiedzę polityczną, Katarzynę Kolendę-Zalewską za komfort rozmowy. Chcę jeszcze wymienić Grzegorza Miecugowa, ponieważ polityka międzynarodowa, którą się on zajmuje, leży także w obszarze moich zainteresowań. Trzeba mu przyznać, że w rozmowie potrafi skoncentrować się na meritum sprawy, nie zajmuje się pięciominutową atrakcją, o której wszyscy za chwilę zapomną, a która często nie wnosi nic nowego do tematu.
 
Jaka przyszłość czeka TVN 24?
Sukces TVN 24 polegał na tym, że od początku stała się telewizją niezależną, zobiektywizowaną, telewizją, raz jeszcze podkreślam, odbiegającą standardom telewizji Kwiatkowskiego. Kanał informacyjny TVP nie jest w stanie w tym momencie jej zagrozić. Żeby to uczynić, musiałby wybić się na niezależność, a jak na razie na to się nie zapowiada.


Jolanta Szymanek-Deresz (b. szefowa Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, posłanka SLD)

Pięć lat istnienia TVN 24 oceniam jak najlepiej. Jest duże zapotrzebowanie na bieżącą informację. TVN 24 to taki zegarek wskazujący godzinę. Kiedykolwiek włączysz, pokaże dokładny czas. Informacja podana szybko jak w radiu, i obszerniej niż w konwencjonalnej telewizji. Pozytywni, przebojowi, młodzi dziennikarze. Ale początki nie wyglądały tak dobrze. Przypomina mi się jeden z pierwszych wywiadów, jakie udzieliła stacji Jolanta Kwaśniewska. W materiale dziennikarz prezentował się w przesadnym ukłonie w stronę Pani Prezydentowej, jak to się powszechnie mówi „na kolanach”.
 
Czy pojawienie się TVN24 zmieniło polskie media?
Zdecydowanie tak. Obserwuję to nie tylko wśród polityków, ale przede wszystkim wśród znajomych, którzy z polityką mają mało wspólnego. Czymś powszechnym i bardzo naturalnym jest komentowanie tego, co wyemitowano w stacji. Mówi się „widziałam na TVN 24”.

 
Jakie są największe atuty i gwiazdy TVN 24?
Ich największymi atutami są szybkość i precyzja. Najważniejsze doniesienia z Sejmu są błyskawicznie puszczane na wizję czy to w formie relacji, czy też paska informacyjnego na dole ekranu. Elastyczni. Mam tutaj na myśli pewną sytuację, gdy przekręcona została moja wypowiedź. Wystarczył jeden telefon, aby naprawić sytuację. Wśród programów dobrze oceniam „Szkło kontaktowe”. Brakowało lekkiego, zdystansowanego spojrzenia na politykę w polskich mediach. Jeżeli natomiast chodzi o dziennikarzy pozytywnie oceniam Justynę Pochanke. Po pierwsze, co bardzo ważne w jej pracy, ma znakomity wizerunek, który dodatkowo budzi zaufanie, a po drugie, w jej wywiadach to rozmówca jest gościem, a nie ona. Anita Werner i jej wywiady z kobietami. Tego jeszcze nie było. Magda Sakowska. Pamiętam jak obsługiwała jedną z konferencji Prezydenta. Dwadzieścia minut potrafiła sprowadzić do dwóch, niczego nie pomijając. Sprawnie i profesjonalnie. Bogdan Rymanowski bezwzględny i ostry, ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa.

Jaka przyszłość czeka TVN 24 i czy kanał informacyjny TVP może być zagrożeniem?Osobiście wolałabym, aby pozostał jeden kanał. Konkurencji w postaci TVP info będzie ciężko. Oczywiście konkurencja jest wskazana na wolnym rynku, ale raczej TVP nie przebije TVN pod tym względem.


Eurodeputowany Ryszard Czarnecki (Samoobrona)

TVN 24 zapamiętałem z prawdziwego chrztu bojowego, jakim była relacje z zamachu na USA 11 września 2001. Od tego czasu TVN24 częsty gość w moim domu, a także w biurze w Brukseli - jest bardzo dynamiczna i precyzyjna.

Czy pojawienie TVN24 zmieniło polskie media?
Tak! TVN24 Nadała większą dynamikę życiu publicznemu i zmusiło polityków, aby mniej statycznie komentowali rzeczywistość. Konferencje prasowe na żywo to swoista mała rewolucja, tym bardziej, jeśli konferencja taka odbywa się w szczerym polu na dolnośląskiej, opolskiej czy lubuskiej wsi, jak to ostatnio było w przypadku premiera Andrzeja Leppera. TVN 24 wysoko zawiesiło poprzeczkę i zmusiło konkurencję do działania: stąd decyzja Wildsteina o przekształceniu TVP3 w TVPInfo.

Główny atut TVN24 jest taki jak w finale w filmu "Miś": oto "narodziła się nowa świecka tradycja", aby oglądać czy przynajmniej podsłuchiwać tę stację. Co do gwiazd. Największymi, skądinąd sympatyczni ludzie, byli i są: Bogdan Rymanowski, Justyna Pochanke, Anita Werner, Brygida Grysiak, Anna Kalczyńska oraz Jakub Porada i Grzegorz Mędrzejewski.

Jaka przyszłość czeka TVN 24?
TVN 24 ma ten sam przywilej, co blogger Ryszard Czarnecki, w swoich dziedzinach byli pierwsi. Stąd jeszcze przez dłuższy czas, zapewne, TVN24 będzie w żółtej koszulce lidera stacji, które podążyły jej śladem. Ale nic nie jest dane raz na zawsze i oczywiście musi odpierać ataki konkurencji. Nie mam recepty na przyszłość. Politycy nie powinni wtrącać się do mediów.

Elzbieta Radziszewska, posłanka (PO)

Dziwię się, że to już 5 lat. Bardzo szybko minęło. Ale z drugiej strony TVN 24 tak bardzo wrósł juz w świat mediów, że właściwie nie pamięta się jak to było wcześniej i wydaje się, że świat m.in. polityki był dużo uboższy i plaski bez takiej telewizji. Ja osobiście bardzo cenię sobie przekazy TVN 24. A oglądam czasem dopiero nocą, kiedy mam czas i to jest wielkim walorem stacji - dostępność całą dobę, z powtórkami. Atuty: rzetelność, szybkość reakcji na wydarzenia, ciekawa i żywa forma przekazu, mądrzy i z dużą kulturą osobistą dziennikarze.

Świetne przekazy TVN 24 to: śmierć Ojca Świętego i pielgrzymka Benedykta XVI, wybory parlamentarne i prezydenckie, tragedie o zasięgu ogólnokrajowym, relacje wyników sportowych.

TVN 24 oceniam bardzo wysoko, wzrost profesjonalizmu i wprowadzanie do ramówki nowości - bardzo atrakcyjnych dla widzów.
Stacja ciągle ewoluuje i to spotyka sie z bardzo dobrym odbiorem widzów.
 
Pojawienie się TVN24 zmieniło bardzo wiele w polskich mediach. Wyznaczy nowe standardy programom informacyjnym innych stacji.

Wg mnie  najlepsi w TVN 24 to:

Bogdan Rymanowski, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Justyna Pochanke, Tomasz Sekielski, Łukasz Grass, Jakub Porada, Anita Werner, Tomasz Sianecki, Anna Jedrzejowska, Magda Sakowska, Patrycja Redo.

W ramówce świetne są wszystkie programy biznesowe i - Szkło kontaktowe i Kronika filmowa. I oczywiście to co mnie dotyczy czyli bardzo cenię całą publicystykę polityczną.

Jaka przyszłość czeka TVN 24?
TVP informacyjna (kanał regionalny) może stanowić konkurencję... Lecz nie z powodu jakości przekazu, bo to co jest obecnie to jest 100 lat świetlnych w tyle. Pod każdym względem jest duża gorsza jakość, ale głównie są słabi LUDZIE.

Konkurencyjność zapewni szeroką dostępność TVP3 w każdym telewizorze, na każdej wsi, a często przy braku ciekawej oferty na TVP1 i 2 mimowolnie widz szukając żywszego programu, trafia na TRÓJKĘ.

Życzę kolejnych 5-leci dobrej pracy z dużym zadowoleniem twórców i widzów, większego zasięgu i nadal tak dobrej współpracy z Gośćmi stacji np. moja skromna osoba.

Marek Kuchciński (przewodniczący KP PiS)

Jak oceniam 5 lat istnienia TVN 24?
Był to czas prawdziwej rewolucji na rynku mediów. Każdy rok istnienia stacji zwiększał poziom profesjonalizmu dziennikarzy i jakość prezentowanych treści. Z perspektywy 5 lat oceniam, że wszystkie zmiany zapoczątkowane przez twórców TVN 24 przyniosły pozytywne efekty.
 
Pojawienie się TVN 24  ożywiło  konkurencję i wymusiło konieczność rywalizowania o najnowsze informacje. Taka sytuacja  dobrze wpływa na  wszystkich graczy na rynku mediów w Polsce. 

Jakie są największe atuty i gwiazdy TVN 24?
Moim zdaniem największym atutem TVN 24 jest szybkość przekazywania informacji. W pełni elastyczna ramówka daje nam politykom szansę na bezpośredni kontakt z wyborcami. Jeśli chodzi o gwiazdy TVN 24, to osobiście cenię młodych dziennikarzy sejmowych, z którymi codziennie współpracujemy t.j Krzysztof Skórzyński, Agata Adamek, Anna Kalczyńska czy Brygida Grysiak. Siłą stacji są także prowadzący programy w studio: Bogdan Rymanowski, Justyna Pochanke. Atutem jest także świetnie urządzone biuro.
 
Jaka przyszłość czeka TVN 24 i czy kanał informacyjny TVP może być zagrożeniem?
Zapewne stała rozbudowa ramówki o nowe ciekawe programy. Możliwe, że dzięki nowym technologiom multimedialnym TVN 24 stanie się pierwszą interaktywną telewizją informacyjną pozwalającą widzowi na np. wybieranie pomiędzy kilkoma transmisjami z ważnych wydarzeń, lub oglądanie jednego wydarzenia z kilku kamer.
 
Jeśli TVP3 w pełni wykorzysta swoje atuty w postaci infrastruktury, zasięgu, a przede wszystkim ilości dziennikarzy to może powtórzyć sukces TVN24 i z sukcesem konkurować o widza.


Sławomir Nowak, poseł - Platforma Obywatelska

Oceniam TVN 24 bardzo dobrze. TVN24 to niemalże codzienna towarzyszka pracy polityków. Bez wątpienia TVN24 narzuciła politykom i polityce w Polsce olbrzymi rygor i nakręciła tempo działań.

TV szerzej, a TVN24 w szególności stała się "współreżyserem" wydarzeń politycznych. Bardzo często eventy planowane są pod transmisje TVN24 i TVP3.

Pojawienie się TVN 24 sprofesjonalizowało prace dziennikarzy informacyjnych.  Stała się źródłem pierwszej informacji dla tzw. opinion leaders.
 
Atuty TVN 24:
ludzie
świetna grafika
szybka reakcja

Gwiazdy TVN 24:
Magda Sakowska
Patrycja Redo
Brygida Grysiak.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Politycy o TVN 24

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl