SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polkomtel chce zaoszczędzić 200 mln zł do 2008 roku

Skończyła się hossa i przychody nie będą tak mocno rosły. Dlatego Polkomtel wprowadza program, który ma mu dać 200 mln zł oszczędności.

Firma chce efektywnie zaoszczędzić ponad 200 mln zł do roku 2008. Pierwsze rezultaty będą widoczne już w tym roku. Ta kwota ma bezpośrednio wpłynąć na powiększenie zysku netto. W ubiegłym roku zysk wyniósł 1,05 mld zł, więc za dwa lata może być wyższy o 20%, jeśli nie zmienią się inne czynniki wpływające na efektywność firmy.

PEK, bo tak nazywa się program efektywności kosztowej Polkomtela, zawiera 140 inicjatyw, na przykład zaoszczędzenie wydatków na informatykę czy wdrożenia systemu CRM. Polkomtel nastawia się też na większy outsourcing swoich usług.

Operatorzy telekomunikacyjni mają obecnie ograniczone możliwości uzyskania dodatkowych przychodów, a presja konkurencyjna i decyzje regulatora sprawiają, że marże szybko spadają. Pociąga to za sobą wzrost popytu, ale też konieczność inwestycji. Dlatego jedynym wyjściem jest ograniczenie kosztów - mówi prezes Polkomtela Jarosław Bauc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polkomtel chce zaoszczędzić 200 mln zł do 2008 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl