SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Polo TV i Eska TV na multipleksie chętniej oglądane niż TV Trwam

Spośród programów, które uzyskały miejsce na multipleksie cyfrowym, w styczniu i lutym br. największą widownię miały programy muzyczne - Polo TV i Eska TV. Była ona ponaddwukrotnie większa niż oglądalność TV Trwam - wynika z analizy KRRiT.

Polo TV i Eska TV na multipleksie chętniej oglądane niż TV Trwam

Jak powiedział Krzysztof Luft z KRRiT, analiza miała porównać oglądalność nowych nadawców, wyłonionych w konkursie na pierwszy multipleks, z oglądalnością ubiegającej się o miejsce na nim TV Trwam. W analizie porównano także widownię drugiej telewizji nadającej program o charakterze społeczno-religijnym Religia.tv.

Z udostępnionej w poniedziałek analizy, przygotowanej na podstawie danych firmy badawczej Nielsen Audience Measurement, wynika, że spośród programów dostępnych na pierwszym multipleksie najwięcej widzów gromadzi Polo TV - średnio 17 tys. (średnia oglądalność programu na minutę). Drugi jest program Eska TV - 13 tys. osób. Zdecydowanie mniej widzów przyciągnął program informacyjno-publicystyczny TTV - niespełna 6 tys.

Analiza nie uwzględnia oglądalności programu ATM Rozrywka - czwartego z nadawców wybranych w konkursie na nadawanie na pierwszym multipleksie; nie rozpoczął on jeszcze nadawania.

W dokumencie uwzględniono oglądalność dwóch nieobecnych na multipleksie programów o charakterze społeczno-religijnym: TV Trwam i Religia.tv. O miejsce dla TV Trwam ubiegała się fundacja o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis; jej wniosek KRRiT odrzuciła, a fundacja złożyła skargę do sądu administracyjnego.

W styczniu i lutym średnia oglądalność TV Trwam wyniosła ok. 5,7 tys. widzów na minutę, zaś Religia.tv - 4,5 tys.

 

Techniczną możliwość odbioru programu TV Trwam w styczniu miało ok. 29 proc. ludności Polski, zaś Religia.tv - ok. 52 proc. Program Polo TV mogła w tym czasie oglądać jedna czwarta ludności kraju (25 proc.), Eska TV - jedna trzecia (35 proc.), a TTV - jedna piąta (19 proc.).

 

Programy obecne na multipleksach odbierane poprzez anteny naziemne są jednocześnie odbierane przez widzów za pomocą indywidualnych anten satelitarnych oraz telewizji kablowych, dotychczas docierają do nich głównie tą drogą. Dla przykładu program TV Polo nadawany na multipleksie odbiera niespełna 2 tys. widzów na minutę, zaś drogą satelitarną i kablową - ponad 15 tys.

W analizie porównano ponadto oglądalność TV Trwam z oglądalnością programów religijnych nadawanych przez Telewizję Polską (możliwość odbioru programu nadawcy publicznego ma 99 proc. Polaków). Największą widownią w TVP1 cieszy się program "Między Ziemią a Niebem", który gromadzi ponad milion widzów. Ponadmilionową widownię gromadzi także transmisja modlitwy Anioł Pański papieża Benedykta XVI. Program religijny dla dzieci "Ziarno" gromadzi przed telewizorami ponad 360 tys. widzów.

Z kolei w TV Trwam najwięcej widzów ogląda wieczorny Apel Jasnogórski - ok. 39 tys. Program dla dzieci gromadzi przed telewizorami 8,6 tys. oglądających, zaś modlitwa Anioł Pański - 4,9 tys.

Analiza uwzględnia też strukturę widowni. Wynika z niej, że programami religijnymi zainteresowane są zwłaszcza osoby starsze, przy czym największy odsetek widzów powyżej 60. roku życia przyciąga program TV Trwam - stanowili oni blisko 83 proc. oglądających. W przypadku Religia.tv - ok. 36 proc.

 

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polo TV i Eska TV na multipleksie chętniej oglądane niż TV Trwam

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jan
Telewizja Trwam na multiplexie i widzów będzie miała dużo więcej,to dlatego KRRiT nie dała koncesji , boją się aby ludzie nie dowiedzieli się prawdy.
0 0
odpowiedź
User
Zniesmaczony
Co to za śmieszny wynik 17tys AMR?! :)) założę się że Trwam miałaby więcej, chociaż nie jestem jej fanem... chyba KRRiTV próbuje wytłumaczyć się z niejasnego wyboru dwóch stacji Zbigniewa Benbenka. Może sprawą powinien zająć się NIK? znowu wróciło Kolesiostwo z czasów Rywina? Ogólnie ten zestaw stacji to szopka:) co lepsze: Rydzyk czy Disco POLO? to chyba najlepiej świadczy o poziomie merytorycznym wyboru stacji do multiplexu:)) Rozgonić KRRiTV!
0 0
odpowiedź
User
LWP
niezły produkcyjniak
0 0
odpowiedź
User
rafal44
KRRiTV dyskredytuje znaczenie TV Trwam żeby jakoś usprawiedliwić to, co zrobiła. To żenujące i smutne, że wirtualnemedia.pl są tej żenady platformą.
0 0
odpowiedź
User
lol
Techniczną możliwość odbioru programu TV Trwam w styczniu miało ok. 29 proc. ludności Polski, zaś Religia.tv - ok. 52 proc. Program Polo TV mogła w tym czasie oglądać jedna czwarta ludności kraju (25 proc.), Eska TV - jedna trzecia (35 proc.), a TTV - jedna piąta (19 proc.).

Nie wiem co autor miał na mysli ale to jest KOMPLETNA BZDURA.
TTV , RELIGIA.TV jest dostępna na wszystkich platformach i DVB-T i sieciach kablowych (a więc zasięg znacznie ponad 90%)
POLO TV i ESKA TV - dostępne w DVB-T, Cyfrze+ i N i sieciach kablowych. W CP też są ale nie na liście kanałów.

TV TRWAM - sieci kablowe i satelita ASTRA (niewielki % społ. polskiego korzysta z tego satelity)

Jaki jest sens por. programów w TVP i TV TRWAM: patrz zasięg techniczny obu stacji
0 0
odpowiedź
User
ert345
Moim zdaniem tv polo i tv eska to jedna wielka kich i gniot , trwam to również nic dobrego . wiem jedno że ani jedna z tych stacji nie powinna za gościć na multipleksie bo szkoda na te gnioty miejsca . Przecież jest wiele bardziej ciekawszych stacji jak np discavery , tvn turbo , czy sportowe eurosport , orange sport ,canal+ sport.wiele innych .
0 0
odpowiedź
User
michalr90
"Polo TV i Eska TV na multipleksie chętniej oglądane niż TV Trwam."
WTF?! Trwam nie ma na multipleksie!!! A dalej ciągną "spośród programów na multipleksie (...)".
CO TO ZA PORÓWNANIE? CZY AUTOR WIE, CO TO LOGIKA? Bardziej pokrętnego uzasadnienia słuszności decyzji o nieprzyznaniu Tv Trwam miejsca nie dało się wymyślić.
1 0
odpowiedź
User
[url=http://blog.printexperts.org]Other About blog[/url]

[url=http://www.fidgetstick.com/adventure-log/blogger/enerervi/]http://www.fidgetstick.com/adventure-log/blogger/enerervi/[/url]

[url=http://bingadaddy.com/activity/friends/uctebuchbenico]About blog[/url]
0 0
odpowiedź
User
kolio
krritv kombinuje jak koń pod górę, boi sie ze w jednej chwili za pomocą pilota ludzie zobaczą inny obraz niż ten którym jesteśmy szprycowani
0 0
odpowiedź
User
xxx
TV TRWAM zwisa mi kalafiorem, ale dopuszczono do multipleksu POLO TV (telewizję nadającą muzykę disco polo).
To już kuriozum.
Poza tym rządzi lobbing nadawców kablowych, bo dzięki temu, że TV TRWAM jest u nich tylko w wyższych pakietach (nie w podstawowych), to emeryci muszą płacić za wyższe pakiety, żeby odbierać TV TRWAM.
Gdyby ta stacja trafiła do darmowego multipleksu (cyfrowa telewizja naziemna), to emeryci w ogóle by zrezygnowali z usług kablówek MULTIMEDIA oraz UPC i wtedy urwałaby się kasa dla kablówek.
Cała filozofia.
Setkom tysięcy osób wystarczałaby naziemna TV cyfrowa (z 18 - 20 kanałami, docelowo w 2013 roku).
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing