SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polowanie na dziury w IE 7

Internauci nie tracili ani chwili, szukając dziur w najnowszej wersji testowej Internet Explorera 7.

Minął zaledwie dzień od momentu gdy Microsoft umieścił w internecie testową wersję swojej przeglądarki, a już grupy dyskusyjne i blogi zapełniły się informacjami o błędach. Także badacze bezpieczestwa odnaleźli w nowej wersji niebezpieczną lukę.

Problemy raportowane kilka razy dotyczyły kompatybilności z oprogramowaniem McAfee oraz instalowania przeglądarki w przypadku posiadania nienazwanych programów anty-spyware i antiwrusowych. Kilka osób zaobserwowało też, że na pewnych stronach przeglądarka się zawieszała lub po prostu wyłączała.

Microsoft upublicznił tzw. wersję beta 2 przeglądarki Internet Explorer 7 we wtorek, ale produkt nie jest jeszcze w pełni gotowy. Upublicznienie go ma dać szansę developerom i profesjonalistom na przetestowanie i zwrócenie uwagi na pojawiające się błędy, aby wyeliminować je w finalnej wersji, która spodziewana jest w późniejszym czasie.

Publiczna beta-wersja IE 7 zawiera wiele funkcji, nad którymi Microsoft pracował od miesięcy. Wśród nich pojawiły się nowe zabezpieczenia poufności i bezpieczeństwa, tak jak mechanizm zwalczający tzw. phishing, programy spyware i inne zagrożenia.

Zdaniem Toma Ferrisa, badacza bezpieczeństwa sieciowego, użytkownicy wersji beta 2 mogą już czuć się zagrożeni, ponieważ posiada ona poważną lukę, dzięki której za pomocą specjalnie spreparowanej strony, można nie tylko zawiesić program ale także przejąć kontrolę nad systemem. Microsoft nie skomentował jeszcze tej informacji.

Wersja beta 7 przeglądarki Internet Explorer została udostępniona na stronie http://www.microsoft.com/windows/ie/default.mspx. Całość wymaga od użytkownika zainstalowanego jednego z systemów: Windows 2000, Windows 95, Windows 98, Windows ME lub Windows XP z dodatkiem SP2. Wkrótce dostępne będą wersje dla posiadaczy Windows XP Professional x64 Edition, Windows Server 2003 oraz oczywiście Windows Vista.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polowanie na dziury w IE 7

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl