SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat kupi Wirtualną Polskę?

Telekomunikacja Polska dogadała się z akcjonariuszami mniejszościowymi Wirtualnej Polski. Operator nie jest jednak zdecydowany na przejęcie samego portalu.

Jak juz informowaliśmy w ubiegłym tygodniu Telekomunikacja Polska zawarła porozumienie z akcjonariuszami mniejszościowymi Wirtualnej Polski. Zakończyło ono dwuletni spór. Wedle informacji "Rz" operator wypłacił już 165 mln zł za zrzeczenie się roszczeń akcjonariuszy WP wobec tej spółki. Kolejne 55 mln zł zostanie przekazane, kiedy grupa TP obejmie kontrolę nad portalem.

Wg "Rzeczpospolitej" 2 sierpnia odbędzie się zgromadzenie wierzycieli Wirtualnej Polski w stanie upadłości, które może przegłosować przejęcie portalu za długi przez wierzycieli. Większość wierzytelności skupiły osoby związane z Maciejem Grabskim i Jackiem Kawalcem, mniejszościowymi udziałowcami WP. Mogą oni zgarnąć całą pulę: odszkodowanie od TP oraz wart ok. 100 mln zł portal. - Wiele wskazujena to, że tak się może skończyć - powiedziała "Rz" osoba zaangażowana w ugodę między stronami.

Sama TP nie chce ujawnić, czy w ramach ugody zabezpieczyła się na taką ewentualność. - Nie mogę zdradzić treści porozumienia. Podkreślam jednak, że umowa ma charakter dwustopniowy: druga część należności zostanie wypłacona, jeżeli odzyskamy kontrolę nad portalem - powiedział Piotr Michalski, rzecznik TP Internet, spółki zależnej TP.

Narodowy operator do tej pory nie był zdecydowany, co uczynić z portalem. Z nieoficjalnych informacji "Rz" wynika, że całkiem niedawno portalem interesował się Polsat (współpracuje z WP od lutego).

Przypomnijmy, że pod koniec lipca Telekomunikacja Polska porozumiała się z mniejszościowymi akcjonariuszami portalu Wirtualna Polska.
 
Spółka Virgo, którą posiada, odkupi od firm GIF i Key7 lnvestment pakiet 19,54 proc akcji za 165 mln zł. Poza tym, gdy Telekomunikacja Polska odzyska kontrolę nad portalem, dodatkowo wypłaci im 55 mln zł.

Stronami zawartej ugody są TP SA, TP Internet Sp. z o.o., Virgo Sp. z o.o. oraz Grabski Inwestycje Finansowe Sp. z o.o. ("GIF"), Key7 Investments Sp. z o.o. ("Key7"), Maciej Grabski i Jacek Kawalec.Strony zobowiązały się zakończyć wszystkie toczące się postępowania prawne i zrzec się wszelkich roszczeń

Jak dowiedział się wortal Wirtualnemedia.pl Maciej Grabski i Jacek Kawalec, mimo zawartego porozumienia, nie znikną z Wirtualnej Polski. Będą nadal zarządzać spółką
wchodząc w skład dwuosobowego zarządu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polsat kupi Wirtualną Polskę?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl