SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat może na razie wrócić do nazwy Polsat News+

Telewizja Polsat może ponownie posługiwać się nazwą Polsat News+. Sąd Apelacyjny zmienił decyzję Sądu Okręgowego o zabezpieczeniu powództwa, udzielonego na wniosek platformy nc+ - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Latem br. ITI Neovision, operator platformy nc+, pozwał Telewizję Polsat o naruszenie prawa do znaku towarowego i czyn nieuczciwej konkurencji w związku z emisją kanału pod nazwą Polsat News+. Firma zdecydowała się na pozew, bo uważa, że symbol „+” jednoznacznie kojarzy się z Canal+ i innymi kanałami nc+. Podkreśla też, że symbol ten jest zarejestrowanym i chronionym prawem wspólnotowym znakiem towarowym na rzecz francuskiej Canal+ Groupe.

Sąd Okręgowy na wniosek nc+ zdecydował w lipcu o zabezpieczeniu powództwa na czas toczącego się procesu. Dlatego Polsat musiał zaprzestać używania nazwy Polsat News+, pod którą nadawał kanał informacyjny powstały w czerwcu br. w miejsce Polsat Biznes. Od 30 lipca br. stacja ta nosi nazwę Polsat News 2 (więcej na ten temat).

Polsat odwołał się jednak od decyzji o zabezpieczeniu powództwa do Sądu Apelacyjnego. -  Zmienił on postanowienie Sądu Okręgowego i oddalił wniosek o zabezpieczenie - mówi Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

Matwiejczuk nie informuje jednak, czy nadawca zdecyduje się zmienić nazwę stacji na Polsat News+ przed zakończeniem procesu, który cały czas trwa. ITI Neovision decyzji Sądu Apelacyjnego nie komentuje.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średni udział Polsat News 2 w październiku br. wyniósł 0,08 proc. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polsat może na razie wrócić do nazwy Polsat News+

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Staszek
Ciekawe czy zmienią nazwę? Chyba już nie. Zostanie Polsat News 2 na stałe.
27 10
odpowiedź
User
Polo
Od kiedy to znak "+" (wym.: plus) jest jedynie znakiem Canal+. Chciałem zauważyć, że operator telekomunikacyjny Plus istnieje już wiele lat i jego marka również. I to właśnie ten charakterystyczny, a nie zwykły "+" był elementem logotypu Polsat News Plus...
29 9
odpowiedź
User
fanfan
Może ci z NC+ pozwą szkoły bo dzieci na matematyce używają znaku +? co za paranoja.
31 9
odpowiedź
User
km
Dał przykład Apple jak "zwyciężać" mamy... ;>
12 11
odpowiedź
User
siwy13
a po co komu ten plus ?
8 11
odpowiedź