SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat News Plus zastąpi Polsat Biznes. Ma konkurować z TVN24 Biznes i Świat

Telewizja Polsat pracuje nad przekształceniem kanału Polsat Biznes w stację Polsat News Plus, poświęconą m.in. zagranicy i gospodarce - wynika z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl potwierdzonych w trzech niezależnych źródłach. Nowy kanał ma ruszyć w marcu br.

Wojciech Szeląg, fot. Polsat BiznesArticle

W Polsat News Plus mają być obecne głównie informacje i programy publicystyczne dotyczące wydarzeń na świecie oraz zagadnień ekonomicznych. Oznacza to, że będzie on konkurentem dla uruchomionej w styczniu br. przez Grupę TVN telewizji TVN24 Biznes i Świat, która powstała w miejsce TVN CNBC (więcej na ten temat).

Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że nad projektem Polsat News Plus pracuje m.in. Beata Grabarczyk, od lat związana z Polsatem (w przeszłości prowadząca i reporterka „Wydarzeń”), która od stycznia br. przestała prowadzić magazyn „To był dzień” w Polsat News (dowiedz się więcej). Zespół Polsat News Plus zasilić mają niektóre osoby związane dotąd m.in. z „Wydarzeniami”, natomiast część dotychczasowej załogi Polsat Biznes będzie musiała rozstać się ze stacją. Start kanału miał nastąpić pierwotnie już w lutym br., ale prace się przedłużają. Obecny plan zakłada, że Polsat News Plus ruszy w marcu.

Decyzja o utworzeniu Polsat News Plus zapadła, bo spółka cały czas nie jest zadowolona z wyników oglądalności, jakie osiąga Polsat Biznes, powstały w lutym ub.r. w miejsce TV Biznes (kanał ten w pewnym momencie przestał być rentowny). Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, w styczniu br. Polsat Biznes miał co prawda o 0,02 pkt. proc. większy udział niż rok wcześniej notowała TV Biznes, ale wynosił on tylko 0,07 proc. Dało mu to 88. miejsce w zestawieniu wszystkich kanałów tematycznych nadających w Polsce (poznaj szczegóły). Stacja pokazuje programy informacyjne i publicystyczne dotyczące gospodarki, a także pozycje lifestylowe poświęcone biznesowi, zarabianiu pieniędzy, luksusowi. Na antenie są też m.in. programy nadawane równolegle z Polsat News jak „Nowy dzień” czy „Wydarzenia”.

>>> TVN24 Biznes i Świat pogłębia i rozszerza TVN24 (opinie)

Polsat News Plus ma być właśnie uzupełnieniem Polsat News, który ewoluuje w stronę lżejszego, bardziej popularnego kanału informacyjnego. Zmiany te obrazuje m.in. wprowadzenie do stycznia br. nowej formuły weekendowych wydań „Nowego dnia z Polsat News”, w którym pojawiają się gwiazdy, a jednym z jego prowadzących został Krzysztof Ibisz (więcej na ten temat). Natomiast wiosną ub.r. Polsat News zrezygnował z emisji codziennego magazynu o wydarzeniach zagranicznych „To był dzień na świecie”, wprowadzając w to miejsce program „Tak czy nie”, w którym goście, zwykle mający przeciwstawne poglądy, dyskutują głównie o budzących emocje sprawach społecznych (dowiedz się więcej).

Telewizja Polsat na razie nie chce potwierdzić, że planuje utworzenie nowej stacji w miejsce Polsat Biznes. - Jak będziemy mieć coś do powiedzenia, to poinformujemy - mówi nam tylko Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy spółki, pytany o sprawę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polsat News Plus zastąpi Polsat Biznes. Ma konkurować z TVN24 Biznes i Świat

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
a
No i czyż to nie jest MAŁPOWANIE WSZYSTKIEGO OD TVN ???? WSTYD WSTYD WSTYD i brak własnych pomysłów.
odpowiedź
User
o
TVN .....Jesteście wzorem dla wszystkich stacji...A Polsat nawet otwiera identyczne kanały o tej samej specjalizacji czyli - wiadomości ze świata i gospodarki...Proponuję identyczne studio jak TVN 24 BiŚ
odpowiedź
User
asnyk
Baranie, takie projekty nie powstają z dnia na dzien, ale dłuuugo wczesniej... więc nie przesadzaj z małpowaniem. A TVN ściąga wiele formatów z zachodu, więc nie mówmy o wyznaczaniu trendów
odpowiedź