SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Producentka z Polsat Sport walczy z nowotworem, dziennikarze promują jej zbiórkę

Aleksandra Wierzbicka, pracująca jako kierowniczka planu w Polsat Sport, zmaga się z nawrotem choroby nowotworowej. Uruchomiła zbiórkę internetową na leczenie, wspierają ją dziennikarze stacji.

Aleksandra Wierzbicka, fot. Onkozbiórka.plArticle

W opisie swojej zbiórki, uruchomionej na platformie Onkozbiórka.pl, Aleksandra Wierzbicka poinformowała, że po wykryciu u niej nowotworu w 2018 roku przeszłam dwie operacje mastektomii i rekonstrukcji piersi oraz rekonwalescencję.

- Udało mi się wrócić do sił, pełni życia prywatnego i zawodowego. Mimo trudnych doświadczeń, traumy psychicznej i fizycznej, znalazłam odwagę, by spełnić swoje marzenia o aktorstwie i o artystycznych występach przed kamerą - podkreśliła.

W styczniu br. okazało się, że ma przerzut nowotworu piersi do węzła chłonnego i kości. - Ze względu na chorobę i procesy leczenia mam ograniczone możliwości zarobkowe. Przede mną długotrwałe leczenie, które wymaga nakładów finansowych, na które obecnie nie mogę sobie pozwolić ze względu na stan zdrowia, rodzaj wykonywanego zawodu - zaznaczyła.

Ze zbiórki Aleksandra Wierzbicka chce pozyskać 175 tys. zł na koszty leczenia. W ciągu niecałego tygodnia internauci wpłacili ponad 35 tys. zł.

Zbiórkę udostępnili w mediach społecznościowych niektórzy dziennikarze Polsat Sport. - Ola to pełna uśmiechu i radości do pracy nasza Koleżanka. Potrzebuje pomocy - jeśli masz minutę wolnego czasu i złotówkę do podzielenia się, pomóż proszę Oli w jej trudnej chwili - napisał na Twitterze Marcin Lepa.

Aleksandra Wierzbicka z Polsat Sport jest związana od trzech lat, w tym czasie współpracowała też jako producentka z Eurosportem przy transmisjach z zimowych i letnich igrzysk olimpijskich.

Wcześniej przez dekadę pracowała w Grupie TVN, przez 9 lat jako producentka w TVN24 i przez niecały rok jako kierowniczka produkcji studia „Dzień dobry TVN”.

Dołącz do dyskusji: Producentka z Polsat Sport walczy z nowotworem, dziennikarze promują jej zbiórkę

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Franka
Solorz nie może dać?!
odpowiedź
User
Gie
Najpierw jakaś pani z Polsat News miała nowotwór. Teraz pani z Polsat Sport.
odpowiedź
User
hztym
Chorej współczuje i życzę powrotu do zdrowia. Jednak to jest chore państwo, że osoba pracująca legalnie musi sie podpierać zbiórką na leczenie. Gdzie my żyjemy? Dlaczego POZWALAMY sie tak traktować? Czy to dżungla, w której mający władzę, którzy dostali te władzę od nas, stac na rozdawnictwo dla milionów oraz na prezenty po 5,3mln euro sztuka, a jednocześnie my, obywatele, jesteśmy sprawdzeni do poziomu żebractwa, bo.... zachorowaliśmy. Do tego sie juz nawet przyzwyczailiśmy i traktujemy to jako normalne???
odpowiedź