SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat walczy o Playboya

Wprowadzenie kanału erotycznego rozważa tymczasem Cyfra+

Polsat walczy z KRRiT o satelitarną koncesję na nadawanie programu z "archaiczną erotyką" Playboya - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

- Trzy lata temu złożyliśmy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o koncesję na nadawanie satelitarne programu Playboya - mówi "Gazecie Wyborczej" Józef Birka, członek rady nadzorczej Polsatu. Do dziś stacja koncesji nie dostała, a sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, bo Polsat zaskarżył odmowę Rady.

Jak informuje "Gazeta Wybborcza" kością niezgody okazała się przedstawiona przez Polsat tygodniowa ramówka programu. Zgodnie z wnioskiem Playboy miał być nadawany przez 5-22 godzin dziennie. Połowę programów miały zajmować filmy fabularne, 30 proc. czasu przeznaczono na seriale, a po 10 proc. na audycje rozrywkowe i zapowiedzi. Połowa programów miała pochodzić z Europy, a 30 proc. - z Polski. Jak mówi Birka, Playboy miał być kanałem bez reklam.

Zdaniem KRRiT ramówka zawierała niejasności i była zbyt ogólna, co może to prowadzić do naruszenia zawartych w Ustawie o radiofonii telewizji i zapisów o ochronie najmłodszych.

Polsat odpiera zarzuty, ponieważ kanał miałby byc kodowany. Poza tym, zdaniem mec. Birki, Playboy nie demoralizuje. - To klasyk erotyki, dziś niemal archaiczny. Ale na taki program jest zapotrzebowanie - zapewniał przed sądem. - Mam wrażenie, że Rada nie chciała nam udzielić koncesji z jakichś innych względów.

Sąd postanowił odroczyć ogłoszenie wyroku do 3 czerwca.

Wprowadzenie kanału erotycznego rozważa też Cyfra+ - powiedziała "Gazecie" Marta Jóźwiak, rzeczniczka tej płatnej telewizji satelitarnej. Kanał dla dorosłych ma być sprowadzony zza granicy i może pojawić się w Cyfrze w drugiej połowie tego roku, jeśli "wszystko będzie szło zgodnie z planem".

Dołącz do dyskusji: Polsat walczy o Playboya

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl