SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska młodzież uwielbia się całować

Młodzi ludzie biorący udział w głosowaniu, za najlepsze miejsce do całowania w Poznaniu uznali Stary Rynek.

W Ogólnopolskich Badaniach Całowania NIVEA Lip Care zakończonych w listopadzie 2005 roku, wzięło udział ponad 28 tysięcy osób (ponad 21000 dziewczyn i 7000 chłopaków). O całowaniu opowiadali głównie młodzi Polacy – ponad 90% ankietowanych było w wieku od 13 do 24 lat. Celem akcji było zbadanie skłonności polskiej młodzieży do całowania oraz wyłonienie najlepszych miejsca do całowania. Badania prowadzone były za pośrednictwem strony internetowej www.badaniacalowania.pl, na której badani wypełniali ankietę z pytaniami dotyczącymi całowania. Akcja komunikowana była w Internecie i przed szkołami, w kinach oraz prasie młodzieżowej, a także poprzez marketing wirusowy skierowany do uczestników konkursu.

Wyniki badań pokazały, że polska młodzież wprost uwielbia się całować i robi to bardzo często. Prawie połowa (43%) badanych całuje się codziennie, a największymi miłośnikami całowania są mieszkańcy Dolnego Śląska (46% całuje się codziennie). Zarówno dziewczęta jak i chłopcy bardzo szybko poznają smak prawdziwego pocałunku – średnio robią to pierwszy raz w wieku niespełna 12 lat, jeszcze z nikim nie całował się tylko 1% badanych.

Okazało się, że przeważnie lub zawsze z zamkniętymi oczami całuje się aż 73% respondentów, nie wszyscy jednak lubią długie pocałunki – ponad połowa (52%) całuje się nie dłużej niż 30 sekund, za to z inicjatywą pocałunku dużo częściej wychodzą mężczyźni - 44%.

Przed całowaniem 14% dziewcząt maluje usta pomadką, a co ciekawe tylko (aż?) 2% mężczyzn przed całowaniem używa pomadki ochronnej!. Niemal wszyscy badani bez wyjątku (97%) zgadzają się, że zadbane usta zachęcają do całowania, a aż 92% badanych kobiet i 26% facetów używa pomadek ochronnych do ust. Spora grupa młodzieży przed całowaniem również myje zęby (32%) lub żuje gumę (25%), najbardziej niedbali są oczywiście mężczyźni - 43% z nich nie żuje gumy, nie maluje ust, ani nie myje zębów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polska młodzież uwielbia się całować

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl