SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polska Press Grupa będzie uczyć studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Specjaliści z UX Polska Press Grupy - zespołu zajmującego się wdrażaniem internetowych rozwiązań - przeszkolą studentów matematyki  i informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prezes PPG - Dorota Stanek i prof. Marek Nawrocki - prorektor ds. współpracy z gospodarką i informatyzacji podpisali w środę w tej sprawie umowę.

Łukasz Gdak / Polska Press Grupa Article

Zespół UX  („user experience” - doświadczenie użytkownika) zajmuje się w ramach Polska Press Grupy wszystkimi internetowymi rozwiązaniami, wykorzystywanymi przez wydawnictwa Grupy. Teraz tą wiedzą będą dzielili się ze studentami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Umowa dotyczy zaangażowania specjalistów z działu technologii i rozwoju serwisów internetowych w szkolenie studentów, a podpisali ją: Dorota Stanek, prezes Polska Press Grupa i prof. Marek Nawrocki, prorektor ds. współpracy z gospodarką i informatyzacji.

Na mocy porozumienia Polska Press została partnerem wydziału matematyki i informatyki UAM. Projektanci z zespołu technologii i rozwoju serwisów spółki poprowadzą praktyczne zajęcia dla studentów dotyczące m.in. badań nad przyzwyczajeniami użytkowników internetu oraz praktycznego podejścia do zagadnień procesu projektowego dla produktów internetowych.

Co ma z tego Polska Press? - Zależy nam, aby studenci rozumieli, że "Głos Wielkopolski", "Dziennik Zachodni", czy "Gratka" to także produkty. Muszą przyciągnąć i zatrzymać uwagę klienta. O tym, co zrobić, by sięgnął po nasze serwisy internetowe i ogłoszeniowe współdecydują specjaliści UX. To oni przeprowadzają testy i śledzą światowe trendy - wyjaśnia Magdalena Chudzikiewicz, członek zarządu Grupy, odpowiedzialna w spółce m.in. za rozwój technologii.

Współpraca Uniwersytetu z Polska Press i zajęcia pod okiem praktyków mają na celu również rozwój kompetencji koniecznych na rynku pracy. - Pracodawcy, szczególnie w zakresie nowych technologii, borykają się dziś z problemami rekrutacyjnymi. Liczymy, że studenci, których zainteresujemy tematyką projektowania naszych produktów mediowych, będą chcieli z nami współpracować - mówi Dorota Stanek, prezes zarządu Polska Press.

Zajęcia fakultatywne prowadzone przez ekspertów z Polska Press Grupy ruszą już w tym roku akademickim. Umowa została podpisana na cztery lata.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polska Press Grupa będzie uczyć studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DW
Uwzględniając poziom merytoryczny tych redakcji, to żal mi tych studentów...
14 10
odpowiedź
User
Karbonara Jan
koniecznie muszą się spotkać z naczelnym Głosu Wielkopolskiego - dziennikarski mistrz świata :) nie do zastąpienia, a że pisanie nie jest jego najsilniejszą stroną...
12 8
odpowiedź
User
Dimka
A ta Pani w niebieskiej kiecy to z Ukrainy?
10 8
odpowiedź
User
Julia
Uwzględniając poziom merytoryczny tych redakcji, to żal mi tych studentów...

zwłaszcza poziom pani prezes!
8 8
odpowiedź
User
Karina
A ta Pani w niebieskiej kiecy to z Ukrainy?
Razem z tą obok guwernantką!
8 8
odpowiedź