SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska waluta przełamała psychologiczną barierę 3,50 zł za euro

W środę złoty pokonał psychologiczną barierę i spadł poniżejpoziomu 3,50 za euro. Zdaniem analityków w czwartek może nastąpićlekka korekta, ale później złoty na trwałe ustabilizuje się poniżejprzełamanego dziś poziomu.

Polska waluta przełamała psychologiczną barierę 3,50 zł za euro

"W środę złoty nareszcie przełamał granicę 3,50 za euro, copoprzednim razem nie udało się w lutym. To zaś automatyczniepociągnęło za sobą zlecenia sprzedaży tzw. stop-loss i dodatkowowzmocniło naszą walutę do poziomu 3,48 za euro" - powiedziałekonomista banku Raiffeisen, Marcin Grotek.

Jego zdaniem dzisiejsze umocnienie nie wynikało z żadnychwydarzeń czy informacji z rynku, lecz globalnej poprawyoptymizmu.

"Dzisiejsze umocnienie to efekt poprawy sentymentu doryzykownych inwestycji. Po wczorajszych bardzo dobrych wynikachsesji w USA oraz w Azji inwestorzy bardziej przychylnym wzrokiemspojrzeli na rynki wschodzące" - wyjaśnił Grotek.

Według analityka Raiffeisen jutro złoty może nieco stracić wwyniku korekty dzisiejszych wzrostów, ale w dłuższej perspektywiepowinien na stałe zejść poniżej granicy 3,50 za euro.

W środę ok. godz. 16:10 za euro płacono średnio 3,4955 zł, a zadolara - 2,2530 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,5630.

W środę o 9:24 za jedno euro inwestorzy płacili 3,4968 zł, a zadolara 2,2430. Euro/dolar był kwotowany na 1,5585.

We wtorek ok. godz. 17:00 za euro płacono średnio 3,5072 zł, aza dolara - 2,2513 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,5579.

  • Więcej informacji:
  • Euro
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polska waluta przełamała psychologiczną barierę 3,50 zł za euro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl