SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wiktor Świetlik, Dorota Kania i Grzegorz Jankowski prowadzącymi poranne pasmo w Polskim Radiu 24

Do grona gospodarzy porannego pasma w Polskim Radiu 24 dołączają publicyści Wiktor Świetlik, Dorota Kania i Grzegorz Jankowski. Będą prowadzili „Debatę poranka” oraz wywiady z cyklu „Rozmowa poranka”, za które do tej pory odpowiadał Piotr Wąż.

Wiktor Świetlik, fot. PR24/MR Article

Wiktor Świetlik (dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP, jako felietonista współpracujący m.in. z „Super Expressem” i „W Sieci”) pierwszy raz poranne pasmo Polskiego Radia 24 poprowadził w czwartek. Świetlik jest związany ze stacją od jej startu we wrześniu ub.r., jest gospodarzem audycji historycznej „Nos Kleopatry” i niektórych wydań „Debaty dnia”.

Według naszych informacji w najbliższych dniach jako gospodarze porannego pasma zadebiutują Grzegorz Jankowski (były redaktor naczelny „Faktu”) oraz Dorota Kania (dziennikarka „Gazety Polskiej” i TV Republika).

Poprzednio gospodarzami programu najczęściej byli Krzysztof Świątek, Łukasz Sobolewski, Tomasz Wróblewski, Filip Memches i Wojciech Surmacz.

Od początku bieżącego tygodnia poranne pasmo jest o godzinę krótsze - trwa od godz. 7 do 9, a nie jak wcześniej do 10. Wynika to z faktu, że po godz. 9 wprowadzono program „Rządy pieniądza” (prowadzony przez Tomasza Wróblewskiego), a „Debatę poranka” (w której gospodarz pasma dyskutuje z publicystami) przesunięto o godzinę wcześniej, po serwisie o godz. 8.

Jednocześnie każdego dnia emitowane jest tylko jedno wydanie „Rozmowa poranka”, o godz. 7:33. Nie jest już natomiast nadawany drugi wywiad o godz. 8:33. Dotychczas obie rozmowy prowadził Piotr Wąż, obecnie wywiad prowadzi gospodarz całego porannego pasma (w czwartek Wiktor Świetlik rozmawiał z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczwewskim).

W efekcie tych zmian Polskie Radio 24 ma podobny układ porannego pasma jak TOK FM, gdzie po godz. 7 emitowane są przegląd prasy i wywiady, po godz. 8 - dyskusja publicystów, a po godz. 9 - program gospodarczy „EKG”.

Według badania Radio Track od grudnia ub.r. do lutego br. udział Polskiego Radia 24 w rynku słuchalności wynosił 0,3 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wiktor Świetlik, Dorota Kania i Grzegorz Jankowski prowadzącymi poranne pasmo w Polskim Radiu 24

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Babcia Mówi
Faktycznie prawie jak w Tokfmie, szkoda tylko, że ci ludzie nie mają osobowości radiowej i przyciągają tylko swoich wyznawców
29 20
odpowiedź
User
Jan
W tym radiu jest więcej prowadzących niż słuchaczy. A jak pojawi się tam jeszcze Kania to pewnie trzeba będzie 3 miejsca po przecinku w badaniach słuchalności wprowadzić.
37 16
odpowiedź
User
czytelnik
Przed "dobrą zmianą" była taka zasada, że osób prawomocnie skazanych nie zaprasza się do mediów publicznych - dlatego pani Kania się w nich nie pojawiała. Teraz zaś nie dość że jest częstym gościem, to jeszcze dostała robotę w publicznym radio.
33 16
odpowiedź
User
jadek
Lewactwo już szczeka na forum... nie podoba się polskie radio to paszli towarzystwa dziennikarskiego w zbok fm słuchać ☺ tylko wazeliną uszy wysmarowac i loki do baczkow przyczepić bo inaczej was towarzysze nie przyjmą
18 46
odpowiedź
User
słuchacz
Przed "dobrą zmianą" była taka zasada, że osób prawomocnie skazanych nie zaprasza się do mediów publicznych - dlatego pani Kania się w nich nie pojawiała. Teraz zaś nie dość że jest częstym gościem, to jeszcze dostała robotę w publicznym radio.
Masz rację. W publicznym Radiu Gdańsk udziela się skazany w aferze Stella Maris Marek F., działacz SLD.
23 9
odpowiedź