SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio odmówiło emisji spotu „Gazety Wyborczej” o Wałęsie i KOD-zie

„Gazeta Wyborcza” poinformowała, że Polskie Radio odmówiło emitowana spotu promującego jej sobotnio-niedzielne wydanie dołączonym z plakatem Lecha Wałęsy, który można zabrać na demonstrację Komitetu Obrony Demokracji. Według Polskiego Radia reklama została zgłoszona zbyt późno.

Article

W pierwotnej wersji spotu lektor mówi, że do sobotnio-niedzielnego numeru „Gazety Wyborczej” dodano pokazujący Lecha Wałęsę plakat „Portret nieznanego mężczyzny z wąsem” Jacka Fedorowicza. - Zabierz plakat na demonstrację, powieś w pracy, w domu. Wyraź swoją solidarność z Lechem Wałęsą - zachęca lektor.

W spocie chodzi o sobotnią demonstrację Komitetu Obrony Demokracji w obronie Wałęsy, który po ujawnieniu akt z domu gen. Kiszczaka został przez wielu historyków, publicystów i polityków uznany za tajnego współpracownika SB w pierwszej połowie lat 70. „Gazeta Wyborcza” zaraz po pojawieniu się tej informacji razem z Onetem zaczęła akcję „Solidarni z Lechem”, natomiast Komitet Obrony Demokracji wspiera od początku jego działalności w grudniu ub.r.

W piątek wieczorem „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że spot został odrzucony przez Agencję Reklamy Polskiego Radia, ponieważ - jak uzasadnił mailowo nadawca - zgłoszono go do emisji zbyt późno („GW” nie podała, kiedy to nastąpiło). Jednocześnie według „GW” nadawca poprosił o przesłanie poprawionej wersji reklamy.

W odpowiedzi „Wyborcza” wypikała w spocie stwierdzenia „Lech Wałęsa” i „demonstracja”. Taka wersja reklamy także nie trafiła na anteny Polskiego Radia.

Od listopada ub.r. do stycznia br. udział Jedynki w rynku radiowym wyniósł 9,5 proc., Trójki - 8,6 proc., a Dwójki i Czwórki - po 0,5 proc.

W ub.r. średnia sprzedaż „Gazety Wyborczej” wynosiła 158 382 egz. (według danych ZKDP).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio odmówiło emisji spotu „Gazety Wyborczej” o Wałęsie i KOD-zie

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja_2016
Dajcie spokój, to co się wyrabia w tym kraju to jest jakiś straszny sen. Obudźcie mnie jak będzie po wszystkim.
odpowiedź
User
Tok
Dlaczego na demonstracjach KOD-u coraz więcej jest ludzi starych i bardzo starych ? Nie ma już w opozycji nikogo młodszego od Blumsztajna ?
odpowiedź
User
Polak
Dlaczego na demonstracjach KOD-u coraz więcej jest ludzi starych i bardzo starych ? Nie ma już w opozycji nikogo młodszego od Blumsztajna ?
Są. Ale sympatyzują z Korwinem, RN albo Kukizem i są jeszcze bardziej patriotyczni niż PiS. Reszta jest antypolska. A jak wytłumaczyć geriatryczność (nikogo nie obrażam, stwierdzam tylko) KODu? Prosto. Konia z rzędem temu, co znajdzie 20-30 latka wychwalającego PZPR, członka tej parti lub fana PRLu (w ujęciu politycznym).
odpowiedź