SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pomyłka "Dziennika"

Kuria Diecezjalna w Kielcach domagała się od redakcji "Dziennika" sprostowania informacji zawartych w sobotnim artykule "Księża chcą mieć rodziny".

Takiego księdza nie ma w diecezji, a w Kielcach nie ma parafii św. Jacka - Kuria Diecezjalna w Kielcach domaga się od redakcji "Dziennika" sprostowania informacji zawartych w sobotnim artykule "Księża chcą mieć rodziny" - podała "Gazeta Wyborcza".

Jego autorki m.in. napisały, że zlikwidowania celibatu oczekuje 65 proc. duchownych. Jednym z nich miał być "ksiądz Robert Boszkiewicz z parafii św. Jacka w Kielcach", według którego kapłan powinien wiedzieć, czy jest w stanie być dobrym ojcem i mężem, a jednocześnie służyć Bogu i ludziom. Zapewniał "Dziennik", że sam potrafiłby to połączyć.

Rzecznik kieleckiej kurii diecezjalnej ks. Dariusz Gącik wysłał wczoraj do "Dziennika" sprostowanie. - Powołano się na parafię, której nie ma. Powołano się na księdza, którego nie ma w całej diecezji. Nie ma żadnej informacji, że nazwisko zostało zmienione. Czytelnik może więc uznać, że to jest zgodne z prawdą - powiedział nam wczoraj ks. Gącik. I dodał, że wystąpił o sprostowanie "w imię prawdy i uczciwości".

W wczorajszym wydaniu "Dziennik" przeprosił kurię i wyjaśnił, że w wyniku skrótów wypowiedź przypisano innej osobie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pomyłka "Dziennika"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl