SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ponad 100 milionów aktywnych użytkowników Google+

Według danych comScore, Google+ dopiero jesienią ubiegłego roku zdołało przekroczyć liczbę 100 milionów aktywnych użytkowników.

Ponad 100 milionów aktywnych użytkowników Google+

W grudniu ubiegłego roku Google twierdziło, że serwis społecznościowy Google+ ma już pół miliarda użytkowników (tak duża liczba wynika stąd, że użytkownikom innych usług Google automatycznie są zakładane konta również w G+). Internetowy gigant twierdził, że 235 z nich to aktywni użytkownicy (czytaj więcej). Z kolei według danych comScore, jeszcze w październiku G+ zanotowało aktywność tylko 105 milionów użytkowników. Należy jednak pamiętać, że Google jako aktywne na swojej platformie społecznościowej liczy też osoby korzystające z jej funkcji (np. przycisku „+1”) w innych serwisach, takich jak Google Play czy YouTube.

To i tak duży postęp w porównaniu z sytuacją rok wcześniej. W październiku 2011 Google+ miało zaledwie 65,3 miliona aktywnych użytkowników.

Pomimo rozwoju, należący do Google serwis społecznościowy ciągle radzi sobie gorzej niż konkurencja. Zgodnie z danymi comScore, w październiku zdecydowanym liderem był Facebook z 822 milionami aktywnych użytkowników. 183 i 162 miliony zanotowały odpowiednio Twitter i LinkedIn.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad 100 milionów aktywnych użytkowników Google+

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl