SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ponad 120 dziennikarzy zabitych w 2012 roku

Miniony rok był jednym z najbardziej krwawych dla dziennikarzy. W wymierzonych bezpośrednio w nich zamachach lub jako przypadkowe ofiary eksplozji i strzelanin zginęło 121 przedstawicieli mediów - podała Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy (IFJ).

Ponad 120 dziennikarzy zabitych w 2012 roku

Na szczycie listy najniebezpieczniejszych dla dziennikarzy państw znalazła się Syria. W ubiegłym roku zamordowano ich tam aż 35 - prawie dwukrotnie więcej niż w drugiej pod tym względem Somalii. Pośród ponad 120 zabitych na całym świecie dziennikarzy nie znalazł się żaden Polak. Rok wcześniej zgodnie z danymi IFJ zamordowanych zostało 107 dziennikarzy.

Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy o dopuszczenie do tak dramatycznej sytuacji oskarża rządy państw i Organizację Narodów Zjednoczonych. Według IFJ nie ma na świecie wystarczającej ochrony dla pracowników mediów, czego efektem są tak liczne zabójstwa.

- Liczba zabitych w 2012 roku dowodzi, że rządy tylko mówią o ochronie dziennikarzy, ale nie potrafią zrobić nic by zatrzymać te mordy  - powiedział Jim Boumelha, prezes IFJ.

Poza tym, w 2012 roku 30 dziennikarzy zginęło w wyniku wypadków lub chorób podczas wykonywania swojej pracy. Tutaj można znaleźć listę wszystkim pracowników mediów tragicznie zmarłych w ubiegłym roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad 120 dziennikarzy zabitych w 2012 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl