SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ponad połowa Polaków chce powrotu Kwaśniewskiego

Ponad połowa Polaków badanych w sondażu "Rzeczpospolitej" jest za powrotem Aleksandra Kwaśniewskiego do aktywności w kraju.

Sondaż, przeprowadzony na zlecenie gazety przez GfK Polonia na 500-osobowej grupie osób powyżej 18 lat, wykazał że byłemu prezydentowi chyba nie zaszkodziło ujawnienie nagrań rozmowy Józefa Oleksego z Aleksandrem Gudzowatym. 34% respondentów uważa, że powrót Kwaśniewskiego byłby raczej korzystny dla polskiej polityki, a 17% ocenia go jako zdecydowanie dobry. Przeciwnego zdania jest 39% osób.

W korzyści z powrotu byłego prezydenta wierzą bardziej mężczyźni (55%) niż kobiety (47%). Sondaż wykazuje, że popierają go ludzie młodzi (63% 18-29-latków) i raczej osoby ze średnim niż wyższym wykształceniem.

Na pytanie, czy Kwaśniewski powinien założyć nową partię, czy wzmocnić jedną z już istniejących 47% badanych odpowiada, że powinien dołączyć do partii istniejącej i z nią założyć inną formację. Natomiast 44% uważa, że b. prezydent powinien samodzielnie założyć nową partię.

Komu bardziej zaszkodzi ujawnienie treści rozmów Oleksego z Gudzowatym zapytała "Rzeczpospolita". 40% ankietowanych uważa, że Oleksemu, 20% - że SLD, 10% jest zdania, że Kwaśniewskiemu, a 7% twierdzi, że PiS. Ciekawe, że aż 7% badanych odpowiada, że w ogóle nie słyszało o tej sprawie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad połowa Polaków chce powrotu Kwaśniewskiego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl