SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Poniedziałek przyniósł wzrosty indeksów na GWP

W poniedziałek główne indeksy GPW zyskały na wartości. Sesja upłynęła pod znakiem dużych obrotów, głównie za sprawą akcji pracowniczych PKO BP, które dziś trafiły do obrotu na warszawski parkiet, uważają analitycy.

„Od początku sesji cały rynek rósł bardzo ładnie. Kupującym udało się dotrzeć do poziomu 3.200 pkt na WIG 20, co oznacza bliskość wcześniejszych maksimów” – powiedział Tomasz Jerzyk, analityk Domu Maklerskiego BZ WBK.

Jedynym bankiem z WIG 20, który zakończył dzień spadkiem był PKO BP, którego akcje pracownicze zadebiutowały na giełdzie. Kurs stracił na zamknięciu 0,5% i osiągnął wartość 39,8 zł. Obroty na akcjach tego banku wyniosły 629,4 mln zł.

Oprócz Agory, która również straciła (- 0,34%), akcje pozostałych spółek zwyżkowały w granicach 2-3%.

„Widać, że jest duże zainteresowanie inwestorów papierami największego banku. Będzie się ono utrzymywać tym bardziej, że na tle innych banków PKO BP jest jeszcze w miarę tani.

Póki podaż na akcje PKO BP będzie się utrzymywała, obroty na rynku również będą duże, choć spodziewam się, że z każdą sesją będą słabły” – powiedział Jerzyk

Zdaniem analityka, na jutrzejszej sesji, obok PKO BP, ton nadawać będzie KGHM, który dziś po zamknięciu rynku opublikował wyniki po trzecim kwartale.

„KGHM jest spółką, która potrafi zaskoczyć poziomem wzrostów zarówno w górę, jak i w dół. Od jej wyników będzie w dużej mierze zależało jutrzejsze otwarcie” – dodał Jerzyk.

W poniedziałek na zamknięciu sesji WIG 20 zyskał 2,23% i osiągnął wartość 3,193,30 pkt. Indeks WIG wzrósł o 1,95% do 48.767,01 pkt. Wartość obrotów na rynku akcji przekroczyła poziom 2,09 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Poniedziałek przyniósł wzrosty indeksów na GWP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl