SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Poprawa sytuacji UPC Polska

Właściciel największego operatora telewizji kablowej w Polsce znacząco zredukował zadłużenie

Spółka UPC Polska, LLC ogłosiła zakończenie postępowania restrukturyzacyjnego.

- Spółka przeprowadziła wszystkie wymagane transakcje i spełniła warunki niezbędne do wejścia w życie Drugiego Poprawionego Programu Reorganizacji ("Program") - informuje UPC.

Program został zatwierdzony przez amerykański sąd upadłościowy w dniu 22 stycznia 2004 r.

Restrukturyzacja, której wynikiem było znaczne obniżenie zadłużenia Spółki, doprowadziła do umorzenia długów Spółki wynoszących około 945.2 mln USD. W ramach restrukturyzacji Spółka wyemitowała obligacje ("senior notes") na łączną kwotę 105.4 mln USD, o oprocentowaniu 9%, z terminem wykupu w 2007 r. Począwszy od daty wejścia programu restrukturyzacji w życie, nowe zadłużenie będzie jedynym zadłużeniem Spółki.

UPC Polska, LLC, działająca za pośrednictwem polskich podmiotów zależnych, jest operatorem jednej z największych sieci telewizji kablowej w Polsce. Według stanu na koniec września 2003 r., w zasięgu sieci UPC Polska znajdowało się 1 872 800 gospodarstw domowych, a firma obsługiwała około miliona abonentów. Spółka jest podmiotem w 100% zależnym od UGC Europe, Inc., jednej z największych w Europie firm oferujących szerokopasmowe usługi telewizyjne i telekomunikacyjne. Poprzez sieci szerokopasmowe UGC Europe oferuje programy telewizyjne, zapewnia dostęp do Internetu, świadczy usługi telefoniczne i programowe. UGC Europe jest podmiotem w 100% zależnym od UnitedGlobalCom, Inc. (kod NASDAQ: UCOMA).
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Poprawa sytuacji UPC Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl