SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Portal onkologiczny zwrotnikraka.pl już od 5 lat wspiera informacyjnie pacjentów

"Wiedzieć więcej, to bać się mniej" - Zwrotnikraka.pl to największy w sieci serwis internetowy poświęcony tematyce onkologicznej dedykowany Pacjentom chorym na nowotwór oraz ich rodzinom. Projekt aktualnie obchodzi pięciolecie swojej działalności. W marcu 2017 roku portal odwiedziło ponad 240 tyś. unikalnych użytkowników.

Article

 – To był dla nas bardzo pracowity okres. W polskim Internecie brakowało dotychczas miejsca, gdzie Pacjenci otrzymaliby rzetelną oraz kompleksową wiedzę na temat chorób nowotworowych. Co ważne, informacje zaprezentowane są w przystępny i zrozumiały sposób. Doceniają to nasi Czytelnicy, których liczba rośnie z każdym miesiącem – mówi Jarosław Gośliński, redaktor naczelny i współzałożyciel portalu. W marcu 2017 roku zwrotnikraka.pl odwiedziło 244 tyś. unikalnych użytkowników, co było najlepszym wynikiem w historii serwisu.

– Niestety, oprócz wartościowych treści, wpływ na popularność portalu ma rosnąca liczba Pacjentów związana ze starzeniem się społeczeństwa. Szacuje się, że w tym roku diagnozę choroby nowotworowej usłyszy blisko 180 tyś. Polaków. Trzeba też pamiętać, że na raka choruje nie tylko pacjent, ale w pewnym sensie również jego rodzina. Lekarzom brakuje czasu, aby odpowiadać na wszystkie pytania chorych. Nic dziwnego, że ludzie szukają wsparcia informacyjnego w Internecie. Dokładamy wszelkich starań, aby wiedza, którą prezentujemy, była rzetelna i stanowiła wsparcie w tym trudnym okresie życia - dodaje Gośliński.

Czytelnicy szczególnie często odwiedzają kluczowe działy portalu związane z objawami nowotworów, nowoczesnym leczeniem i diagnostyką, wsparciem żywieniowym w chorobie oraz badaniami klinicznymi. Wśród użytkowników strony nie brakuje również przedstawicieli służby zdrowia i studentów medycyny.

Dużym atutem serwisu są aktywne media społecznościowe wyróżniające się wysokim poziomem interakcji i zaangażowania użytkowników, co regularnie odnotowują branżowe raporty np. firmy NapoleonCat. Zasięg najpopularniejszych postów na Facebook’u potrafi przekroczyć 200 tyś. wyświetleń. Zwrotnikraka.pl publikuje również na kanale YouTube wywiady z czołowymi onkologami i ekspertami branży medycznej.

- Dalszy rozwój segmentu video jest jednym z naszych priorytetów na kolejne kwartały i lata. Planujemy dynamicznie rozwijać nasze Forum, które stanowi cenną platformę wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy Czytelnikami. Pracujemy także nad naszym drugim, komplementarnym serwisem www.immuno-onkologia.pl, który poświęcony jest immunoterapii nowotworów – dodaje Jarosław Gośliński.

Serwis zwrotnikraka.pl współpracuje z kilkunastoma Partnerami m.in. Nestle Health Science, ECZ Innowacje, Braster S.A. czy Grupą Nu-Med. – Czasy nachalnych banerów odchodzą do przeszłości. Dziś liczy się jakość, wiarygodność oraz wartościowy i dobrze spersonalizowany przekaz. Pamiętajmy, że onkologia to specyficzny i bardzo delikatny obszar. Dobro i zdrowie Pacjenta jest najważniejsze, dlatego współpracujemy tylko ze sprawdzonymi Partnerami – tłumaczy Gośliński. Portal chętnie wspiera i promuje kampanie edukacyjne, które mają na celu promocję profilaktyki oraz obalanie groźnych mitów i stereotypów dotyczących raka.

Zwrotnikraka.pl jest zarejestrowany w ramach Fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości jako start-up. Doradcy i mentorzy podpowiadają, że takie serwisy powinny z czasem dołączyć do którejś z czołowych medialnych grup. – Na razie o tym nie myślimy, ale docierają do nas takie sygnały. Prawdę mówiąc nie wykluczamy, żadnej opcji, ale stawiamy jeden warunek: nasz portal musi pozostać miejscem, gdzie Czytelnik nie będzie atakowany treściami komercyjnymi. Wiarygodność jest dla nas najważniejsza – precyzuje redaktor naczelny.

Odwiedź portal onkologiczny: www.zwrotnikraka.pl

Dołącz do dyskusji: Portal onkologiczny zwrotnikraka.pl już od 5 lat wspiera informacyjnie pacjentów

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Arnold
"Na raka choruje pacjent i jego rodzina" - dobrze napisane...
odpowiedź
User
Marzenka
Zwrotnikraka.pl i mp.pl te dwa serwisy trzymaja fason, reszta witryn to obklejki suplementow...
odpowiedź
User
Dr google
Całkiem dobre staty, jak na tak specjalistyczną tematyke.
odpowiedź