SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Portale społecznościowe popularne na całym świecie

Wielka Brytania ma najwyższy odsetek mieszkańców korzystających z portali społecznościowych - wynika z badania przeprowadzonego w 21 krajach przez Pew Research Center.

Portale społecznościowe popularne na całym świecie

W Polsce z portali społecznościowych korzysta 40 proc. dorosłych użytkowników internetu. 17 proc. loguje się do sieci, ale nie odwiedza tego typu stron, a 42 proc. badanych w ogóle nie korzysta z internetu.

Najwyższy odsetek mieszkańców będących użytkownikami serwisów społecznościowych ma Wielka Brytania (52 proc.), która wyprzedza USA i Rosję (po 50 proc.) oraz Czechy i Hiszpanię (po 49 proc.). Polska jest na szóstym miejscu, ex aequo z Brazylią.

Najniższe wskaźniki odnotowano tymczasem w Pakistanie (3 proc.) i Indiach (6 proc.). W krajach tych odpowiednio 94 proc. i 89 proc. populacji w ogóle nie loguje się do sieci.

W skali globalnej portale społecznościowe są często wykorzystywane do wyrażania poglądów o muzyce i filmach (67 proc.; Polska - 55 proc.), zagadnieniach społecznych (46 proc.; Polska - 40 proc.) i sporcie (43 proc.; Polska - 35 proc.), a rzadziej o polityce (34 proc.; Polska - 19 proc.) i religii (14 proc.; Polska - 9 proc.).


 

W każdym z badanych krajów zaobserwowano duże różnice w korzystaniu z portali społecznościowych między poszczególnymi grupami wiekowymi. Na 17 z 21 badanych rynków istnieje co najmniej 50 pkt. proc. różnicy pomiędzy odsetkiem osób odwiedzających takie serwisy mających mniej niż 30 lat a mających co najmniej 50 lat. Najbardziej jest to widoczne we Włoszech, Polsce, Wielkiej Brytanii i Grecji (ponad 70 pkt. proc. różnicy).

W naszym kraju z portali społecznościowych korzysta 82 proc. osób w grupie 18-29, 53 proc. w grupie 30-49 oraz 8 proc. w grupie 50+.

Badanie Pew Research Center w ramach Pew Global Attitudes Project zostało przeprowadzone za pośrednictwem wywiadów telefonicznych i face-to-face w marcu i kwietniu 2012 r. Udział w nim wzięło w sumie 26210 dorosłych osób z 21 państw: Brazylii, Wielkiej Brytanii, Chin, Czech, Egiptu, Francji, Niemiec, Grecji, Indii, Włoch, Japonii, Jordanii, Libanu, Meksyku, Pakistanu, Polski, Rosji, Hiszpanii, Tunezji, Turcji i USA.

W Polsce udział w badaniu (face-to-face), które zostało przeprowadzone w dniach 24 marca - 16 kwietnia 2011 r., wzięła reprezentatywna grupa 1001 osób w wieku co najmniej 18 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Portale społecznościowe popularne na całym świecie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
portale spoleczn
ciesze sie,ze wiekszy procent polakow nie korzysta z zadnych portali tylko potrafi zyc realnie pracujac i cos osiagajac kto zyje netem majac blogi nie umie zyc normalnie
odpowiedź