SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Porządki w Canal+

C+ Cyfrowy podpisał umowę z ZAIKS

CANAL+ Cyfrowy, spółka zarządzająca Canal+ Polska i Cyfra+, podpisała nowa umowę ze Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS. Powyższa umowa ma zapewnić poszanowanie prawa autorskiego w Polsce przez CANAL+ Cyfrowy.

Poprzednia umowa z ZAIKS została podpisana w 1995 roku i obowiązywała dotychczas w niezmienionej formie. Wszelkie dodatkowe świadczenia związane ze zmianą zakresu działalności CANAL+ Cyfrowego od 1995 r. do momentu podpisania obecnej umowy określone zostały dodatkowo w stosownym porozumieniu. Kończy ono spór sądowy toczony przez obie strony.

Obecna, poszerzona umowa zawarta została na czas nieokreślony. Na jej podstawie C+ Cyfrowy będzie uiszczał tantiemy na rzecz osób autorsko uprawnionych:
 • z tytułu nadawania za pośrednictwem satelity, przewodowo oraz na platformie cyfrowej kodowanych, programów własnych,
 • z tytułu reemisji na platformie cyfrowej programów innych nadawców.

  Dodatkowo, zgodnie z treścią umowy Stowarzyszenie Autorów ZAIKS ponosi odpowiedzialność za wypłatę wynagrodzeń twórcom utworów objętych umową, jednak nie zrzeszonych w ZAIKS, których dzieła CANAL+ Cyfrowy wykorzysta.
 • Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: Porządki w Canal+

  0 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl