SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Poznaj swoje prawa. Wyjdź z cienia. Pozwól sobie pomóc

Poznaj swoje prawa. Wyjdź z cienia. Pozwól sobie pomóc - to hasło kampanii społecznej skierowanej m.in. do ofiar przestępstw. Akcję organizuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

- Celem kampanii jest upowszechnienie informacji na temat praw przysługujących tym osobom - powiedział w czwartek minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski na konferencji prasowej inaugurującej kampanię.

Kampanię promować będą 15 i 30-sekundowe spoty nadawane w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych - TVP, TVN, Polsat, Telewizja PULS. Wyreżyserowała je Katarzyna Adamik, córka Agnieszki Holland, która ma w swoim dorobku m.in. film "Boisko bezdomnych".

- Wyzwaniem dla mnie było przekazanie prawdziwych emocji, stworzenie portretów ludzi, z którymi można się zidentyfikować - powiedziała Adamik. Dodała, że zależy jej na tym, by w spotach ludzie "zobaczyli siebie, albo rozpoznali swoje problemy".

Spoty odsyłają do strony internetowej www.pokrzywdzeni.gov.pl, na której można znaleźć m.in. adresy ośrodków pomocy dla osób pokrzywdzonych i wzory ponad 20 dokumentów, np. zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, zażalenie na bezczynność organu ścigania, wniosek dowodowy, czy zażalenie na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa.

W programie I Polskiego Radia codziennie będą nadawane kilkuminutowe audycje radiowe o charakterze informacyjno-edukacyjnym skierowane do osób pokrzywdzonych przestępstwem. W każdy piątek będą odbywać się podsumowanie tygodniowej kampanii. Ponadto w dzienniku "Rzeczpospolita", pojawią się artykuły na temat działań podejmowanych na rzecz ofiar przestępstw.

Kampania "Poznaj swoje prawa. Wyjdź z cienia. Pozwól sobie pomóc" potrwa do listopada 2010 roku.

Dołącz do dyskusji: Poznaj swoje prawa. Wyjdź z cienia. Pozwól sobie pomóc

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl