SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Praca mobilna coraz popularniejsza

Jak szacuje IDC, w 2009r. aż 850 mln osób - czyli ok. jedna czwarta wszystkich zatrudnionych - będzie pracowało 'na odległość'.

Taka duża popularność pracy z notebookiem i telefonem komórkowym to wynik przede wszystkim szerokiej implementacji technologii mobilnych i powszechnego dostępu do elektronicznego sprzętu przenośnego.

W 2004r. mobilną pracą parało się 650 mln osób, a w ciągu kolejnych czterech lat liczba ta wzrośnie o dodatkowe 200 mln osób. Aktualnie taka forma zatrudnienia najpopularniejsza jest w regionie Azji i Pacyfiku, następnie w USA i Europie Zachodniej. Jednak największą gęstością mobilnych pracowników wśród wszystkich zatrudnionych w 2004r. mogły poszczycić się Stany Zjednoczone. Według prognoz IDC w 2009r. odsetek pracowników mobilnych w USA wyniesie 70%.

IDC prognozuje liczbę pracowników „na odległość” od 1999r. W swoich prognozach firma dzieli pracowników mobilnych na trzy kategorie: pracowników związanych z biurem, pracowników niezwiązanych z biurem, oraz osoby pracujące w domu.
 
Źródło: Vnunet

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Praca mobilna coraz popularniejsza

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl