SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Premier: Urbański w TVP dobrym rozwiązaniem

Premier Jarosław Kaczyński powiedział, że znając Andrzeja Urbańskiego, jego ewentualny wybór na prezesa Telewizji Polskiej byłby dobrym rozwiązaniem.

Premier Kaczyński powiedział we wtorek w porannych "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że nie uważa, iż fakt, że Urbański był szefem Kancelarii Prezydenta, mógł być przeszkodą w objęciu przez niego stanowiska prezesa TVP. Przypomniał, że również w przeszłości często się zdarzało, iż stanowisko to obejmowali ludzie związani z polityką. Premier podał tu przykład Roberta Kwiatkowskiego i Jana Dworaka. Jarosław Kaczyński dodał, że choć Bronisław Wildstein nie był politykiem, jednak w swojej publicystyce był w nią aktywnie zaangażowany.

Nocna zmiana w TVP
Andrzej Urbański, były szef kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a obecnie jego doradca, został w nocy z poniedziałku na wtorek pełniącym obowiązki prezesa TVP. Wcześniej zwołana w trybie nadzwyczajnym Rada Nadzorcza spółki odwołała dotychczasowego prezesa telewizji Bronisława Wildsteina, a także wybrała ze swojego grona nową przewodniczącą - została nią Janina Goss.

Zmiany we władzach TVP stały się możliwe po tym, jak minister skarbu uzupełnił skład rady nadzorczej TVP powołując do niej Urbańskiego w miejsce Sławomira Skrzypka, który był przewodniczącym Rady i reprezentował w niej resort Skarbu Państwa. Skrzypek opuścił RN, gdy został prezesem Narodowego Banku Polskiego. Po powołaniu Urbańskiego Rada znów ma pełny, 9-osobowy skład i może podejmować uchwały.

Za odwołaniem Wildsteina głosowało sześciu z siedmiu obecnych na głosowaniu członków rady, jeden był przeciw. Powołanie Urbańskiego na p.o. prezesa odbyło się zaś jednogłośnie. 

Urbański opuścił posiedzenie Rady Nadzorczej telewizji publicznej, nie rozmawiając z dziennikarzami. Goss powiedziała zaś, że Urbańskiego wybrano p.o. prezesa, ponieważ "nie było podstaw do innej decyzji". Dodała, że "musi zostać ogłoszony konkurs". Ogłoszenie o konkursie na prezesa TVP ukaże się w środowej "Rzeczpospolitej", a oferty będzie można składać do 3 kwietnia, po czym nastąpi otwarcie kopert i wstępne rozmowy z kandydatami.

Zobacz też podobne informacje:

Dołącz do dyskusji: Premier: Urbański w TVP dobrym rozwiązaniem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl