SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wpadka „Wiadomości” TVP1, kórej nie było: „Pierdy opowiadasz” to nie sprawka hakera, tylko cytat z „Rodzinki.pl” (wideo)

W internecie zasugerowano, że wskutek pomyłki lub ataku hakerskiego w niedzielnych „Wiadomościach” pokazano napis „Pierdy opowiadasz”. Tymczasem jest to fragment dialogu z emitowanej jednocześnie w TVP2 „Rodzinki.pl”, który wyświetlił się jednemu z widzów zaraz po zmianie kanału na TVP1.

Krzysztof ZiemiecKrzysztof Ziemiec

Na stronie magazynu „Press” opisano, że stwierdzenie „Pierdy opowiadasz” było widoczne w niedzielnych „Wiadomościach” TVP1 pod tradycyjną „belką” z zapowiedzią materiału „Dramatyczny weekend w Niemczech”. Pokazano zdjęcie telewizora, na którym pokazywane było to stwierdzenie.

Press” zastanawiał się, czy emisja napisu mogła być efektem ataku hakerskiego na system informatyczny w redakcji „Wiadomości”. W tekście zaznaczono, że napis został pokazany tylko widzom w zasięgu nadajnika naziemnej telewizji cyfrowej znajdującego się pod Poznaniem. Jako mało prawdopodobne ocenili to prowadzący Krzysztof Ziemiec i anonimowy pracownik techniczny „Wiadomości”. - „Pierdy opowiadasz” napisał ktoś Ziemcowi pod belką w "Wiadomościach". TVP nie wie kto i nie komentuje - zasugerowano w tytule tekstu.

Napisu „Pierdy opowiadasz” nie ma natomiast w pełnym nagraniu niedzielnych „Wiadomości” w serwisie internetowym programu ani w pirackich kopiach tego wydania (nagrywanych najprawdopodobniej wprost z telewizji), które pojawiły się na YouTubie. Nie żartowano z tego napisu na portalach społecznościowych.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. średnia oglądalność głównego wydania „Wiadomości” wynosiła 2,65 mln widzów.

Dlaczego zatem jednemu z widzów wyświetliło się to stwierdzenie? Prawdopodobnie miał włączoną opcję wyświetlania dialogów i przełączył na TVP1 z TVP2, gdzie był wtedy emitowany serial „Rodzinka.pl”. W jednym z dwóch odcinków pokazywanych w niedzielę od 18:55 do 20:05 bohaterka mówi właśnie: „Pierdy opowiadasz”.

Według naszych nieoficjalnych ustaleń nie ma technicznej możliwości, żeby ktoś z zewnątrz dodał jakiś napis do przekazu telewizyjnego tak, żeby był emitowany tylko z wybranego nadajnika. Ponadto Telewizja Polska nie dostała żadnych sygnałów - oprócz tego z redakcji „Pressa” - dziwnym napisie w niedzielnych „Wiadomościach”.

W sierpniu ub.r. serwis magazynu „Press” poinformował, że zdjęcie uchodźców na wystawie najlepszych fotografii z konkursu Grand Press Photo zostało zniszczone przez wandali. Po kilku godzinach okazało się, że w nocy przewrócił je silny wiatr.

Dołącz do dyskusji: Wpadka „Wiadomości” TVP1, kórej nie było: „Pierdy opowiadasz” to nie sprawka hakera, tylko cytat z „Rodzinki.pl” (wideo)

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DW
Widzę, że największą satysfakcję macie z ewentualnej wpadki PRESS. Trochę to słabe. Wy jesteście nieomylni?
odpowiedź
User
widz555
Emocje rozhuśtane, to wszystkim teraz wszystko kojarzy się z polityką.
Może to i błąd telewizora, ale bardzo wymowny ;)
odpowiedź
User
Specjalnością WM
Specjalnością WM jest wypominanie błędów wszystkich dookoła. Szkoda, że nie zredaguje newsa o własnej cenzurze na forum, gdzie kasuje zwłaszcza komentarze niekorzystne wobec TVN.
odpowiedź