SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes Netii zrezygnował

Prezes Netii Wojciech Mądalski zrezygnował ze stanowiska z dniem 13 września, podała spółka w komunikacie w czwartek.

Rada nadzorcza Netii powołała na p.o. prezesa telekomu Pawła Karłowskiego, dotychczasowego członka zarządu.

„Netia SA zawiadamia o złożeniu rezygnacji przez prezesa spółki, Wojciecha Mądalskiego, z pełnionego przez niego stanowiska ze skutkiem na dzień 13 września 2006 r.” – podano w komunikacie.

Mądalski był prezesem Netii przez cztery lata. RN przypomniała, że odegrał on kluczową rolę w zarządzaniu spółką po jej restrukturyzacji w latach 2002-2003 oraz w tworzeniu podmiotu powiązanego z Netią prowadzącego działalność operatora telefonii mobilnej – P4, przyznaniu mu czwartej w Polsce licencji operatora telefonii komórkowej oraz niedawnym podpisaniu umowy dotyczącej roamingu krajowego pomiędzy P4 a Polkomtelem.

RN nie podała jednak powodów rezygnacji Mądalskiego.

„Rada nadzorcza Netii zwróciła się do Pawła Karłowskiego o objęcie funkcji pełniącego obowiązki prezesa zarządu Netii. W chwili obecnej Paweł Karłowski piastuje stanowisko głównego dyrektora zarządzającego ds. komercyjnych Netii oraz członka Zarządu” – podano dalej w komunikacie.

Jednocześnie RN wynajęła firmę rekrutacyjną, która ma pomóc we wskazaniu osoby, która na stałe przejmie obowiązki prezesa zarządu spółki. Karłowski będzie jednym z kandydatów, podano w komunikacie.

Najwięksi akcjonariusze Netii to Novator Telecom Poland II Sar (25,44%) i Third Avenue Management LLC, który poinformował w środę wieczorem o zwiększeniu zaangażowania w spółkę do 14,27% akcji z 14,06%, a także SISU Capital Ltd (6,15%).

W I połowie 2006 roku grupa Netii miała 23,61 mln zł straty wobec 48,03 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 421,69 mln zł wobec 440,84 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes Netii zrezygnował

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl