SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prezes radia po godzinach jest konferansjerem

Tomasz Kuc, prezes publicznego Radia Olsztyn, w sobotę w białostockim Muzeum Wsi poprowadził imprezę Urzędu Marszałkowskiego.

W sobotę w skansenie odbywał się wojewódzki finał konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski. Tomasz Kuc zapowiadał ze sceny zespoły ludowe, przepytywał organizatorów, ogłaszał wyniki.

„Czy to jest legalne, żeby prezes publicznego radia dorabiał sobie konferansjerką?” – pytają prezesa dziennikarze białostockiej „Gazety Wyborczej”.

„Zgodziłem się na poprowadzenie tej imprezy już w czerwcu. Teraz chciałem tylko dotrzymać słowa wobec ludzi, których szanuję. Tym bardziej że impreza nie była komercyjna. Nie była imprezą jakiejś firmy, ale miała na celu promocję naszego regionu” – odpowiada Kuc.

Nie ukrywa, że za swoją usługę wziął pieniądze. Nie chce zdradzić, jaka to suma. Usługobiorca, czyli marszałek województwa Janusz Krzyżewski, mówi o tysiącu złotych, ale szczegółów nie pamięta.

„Wybraliśmy ofertę pana Kuca, bo była najatrakcyjniejsza finansowo” – mówi „GW” Janusz Krzyżewski.

„Czy to, że poprowadził imprezę, będąc już prezesem publicznego radia, jest nieetyczne?” – pyta gazeta.

„Myślę, że to już pan Kuc powinien rozstrzygnąć we własnym sumieniu” - odpowiada Krzyżewski.

Gazeta pyta prezesa Radia Olsztyn, czy jego umowa z radiem dopuszcza tego typu dodatkową pracę.

„Nie rozumiem, dlaczego poprowadzenie takiej imprezy miałoby być sprzeczne czy to z moją umową, czy z zasadami etyki. W umowie jest zapis, że mam możliwość dodatkowego zatrudnienia” - broni się Kuc.

Na pytanie, czy w takim razie przyjmie kolejną ofertę konferansjerki, odpowiedział:

„Być może była to moja ostatnia impreza, jaką poprowadziłem”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes radia po godzinach jest konferansjerem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl