SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes TVP nagradza

Nagrody Prezesa TVP za profesjonalizm i wyznaczanie standardów zawodowych

Joanna Cichocka-Gula, Lidia Duda, Jacek Dybowski, Grzegorz Fedorowski, Alina Gaworska, Beata Januchta, Tomasz Jaworski, Jerzy Kapuściński, Jan Kryszałowicz, Tomasz Motyl, Jarosław Sadłowski, Joanna Strzemieczna-Wielczyk, Marek Tuchołka, Barbara Włodarczyk – otrzymali w niedzielę wieczorem z rąk prezesa Jana Dworaka nagrody „za profesjonalizm i wyznaczanie standardów zawodowych”. 

Uroczystość odbyła się w krakowskim Teatrze STU w przeddzień V Konferencji Mediów Publicznych, która rozpoczęła się w poniedziałek, 13 września, w Krakowie. 
„Wręczanie tych nagród staje się tradycją. To niełatwe wybrać z 5 tysięcy pracowników tych najlepszych. Z tym większą satysfakcją wręczam te nagrody” – powiedział Jan Dworak. 

Nagrody Prezesa Zarządu TVP otrzymali: w kategorii dziennikarz, reporter, dokumentalista: Tomasz Jaworski – Agencja Produkcji Audycji Telewizyjnych, dziennikarz i reporter programu „Na żywo”, za wykonanie trudnych i unikalnych zdjęć tuż po katastrofie rządowego śmigłowca MI-8, Grzegorz Fedorowski – TVP 3 Szczecin, autor reportaży i filmów dokumentalnych, nominowany za dokument „Do zobaczenia” przedstawiający w przejmującej i oryginalnej formie wizję świata widzianego oczyma niewidomego dziecka, Beata Januchta – TVP 3 Wrocław, uznana reportażystka i dokumentalistka młodego pokolenia, nominowana za film dokumentalny „Żywot Michała” – „wzruszającą i wnikliwą opowieść o człowieku, który walcząc z własną słabością, próbuje zachować godność, wiarę i nadzieję", Joanna Cichocka-Gula i Joanna Strzemieczna-Wielczyk – TVP 3 Gdańsk – autorki cyklicznego programu TVP 3 Gdańsk „Brulion Kulturalny”, animatorki wielu działań artystycznych realizowanych w regionie Pomorza oraz Warmii i Mazur.
w kategorii redaktor: Jerzy Kapuściński – TVP 2, kierownik Redakcji Widowisk Artystycznych, Publicystyki Kulturalnej TVP 2, nominowany za jakość merytoryczną i artystycznej cykli m.in. „Kocham Kino”, „Café Kultura”, „Złota Dwunastka Oper” oraz za współorganizowanie wielu przedsięwzięć telewizyjnych i festiwali.
w kategorii producent: Alina Gaworska – Agencja Filmowa, producentka m.in. „Kochaj mnie”, „Książek na jesień”, reportaży i filmów dokumentalnych, nominowana za produkcję spektaklu Teatru Telewizji „Hamlet” w Kopalni Soli w Wieliczce oraz wytyczanie najwyższych standardów producenckich w TVP, Barbara Włodarczyk – Agencja Produkcji Audycji Telewizyjnych, reportażystka TVP 1, specjalista w tematyce krajów dawnego ZSRR, nominowana za najwyższą jakość cyklu dokumentalnego „Szerokie tory”, który zyskał prawdziwe uznanie w oczach widzów.
w kategorii realizator Tomasz Motyl – TVP 3 Gdańsk, realizator z najmłodszego pokolenia uczestniczący w produkcji wielu widowisk i festiwali m.in. w Opolu, Sopocie i Mrągowie, nominowany za realizację widowiska „Ulica Szarlatanów” Jerzego Satanowskiego dla TVP 2.
w kategorii manager Jan Kryszałowicz – Ośrodek Techniki Telewizyjnej, za przygotowanie, opracowanie technologii i logistyki oraz osobisty nadzór i zaangażowanie w telewizyjną realizację obsługi Olimpiady 2004 na zlecenie Telewizji Greckiej.
w kategorii dodatkowej: twórcze wykorzystanie technologii Jarosław Sadłowski i Marek Tuchołka – Ośrodek Nowe Media, za budowę systemu publikacji treści KREATOR TVP pozwalającego na działanie serwisów internetowych, WAP, GSM, a także intranetu korporacyjnego Spółki. Jest to system najwyższej światowej klasy i jakości.
Nagrodę specjalną otrzymał Jacek Dybowski, m.in. za realizację programów o Powstaniu Warszawskim oraz programów „Gioconda” i „Wratislavia Cantans”.
Rada Programowa TVP przyznała pośmiertnie nagrodę Waldemarowi Milewiczowi. Odebrała ją córka zmarłego tragicznie w Iraku dziennikarza – Monika.
Danuta Waniek, Przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, przyznała i wręczyła nagrodę Lidii Dudzie za cykl reportaży „U nas w Pietraszach”, portretujący polską rzeczywistość i trafiający w sedno misji telewizji publicznej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes TVP nagradza

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl