SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Problemy finansowe sieci Piotr i Paweł. Pomoc od TFI Capital Partners

Fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners wspomogą finansowo sieć handlową Piotr i Paweł. Spółka ta w dalszym ciągu poszukuje też inwestora strategicznego - poinformowały TFI Capital Partners oraz Piotr i Paweł we wspólnym komunikacie prasowym.

Article

Sfinalizowana w czwartek umowa inwestycyjna wchodzi w życie niezwłocznie, gdyż nie wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

"Niespodziewane w branży ograniczenie przez ubezpieczycieli limitów na transakcje między sieciami handlowymi a dostawcami w naturalny sposób zwiększyło zapotrzebowanie na kapitał obrotowy także w naszym przypadku oraz wymusiło rozpoczęcie prac nad zwiększeniem efektywności operacyjnej. Dlatego jestem przekonany, że pozyskanie kompleksowego wsparcia ze strony TFI Capital Partners jest kolejnym kamieniem milowym w historii naszego rozwoju" - powiedział Piotr Woś, jeden z właścicieli sieci Piotr i Paweł.

Woś poinformował też, że Piotr i Paweł kończy rozmowy z Bankiem Zachodnim WBK, ING Bankiem Śląskim i SGB-Bankiem w sprawie uruchomienia nowego finansowania handlowego.

Sieć Piotr i Paweł jednocześnie kontynuuje, zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem i wraz z doradzającym jej Bankiem Zachodnim WBK, proces wyboru inwestora strategicznego.

"Sieć Piotr i Paweł zebrała wstępne oferty potencjalnych inwestorów strategicznych i obecnie trwają już procesy due diligence, po których nastąpi wybór inwestora" - napisano w komunikacie.

"Wsparcie finansowe ze strony TFI Capital Partners oraz know-how Grupy Capital Partners stabilizują sytuację sieci Piotr i Paweł, a wejście TFI Capital Partners w strukturę własnościową daje komfort optymalnego przeprowadzenia transakcji z jednym z rozważanych inwestorów branżowych, dla których sieć ta jest atrakcyjnym aktywem" - dodał prezes TFI Capital Adam Chełchowski.

Obecnie w ramach ogólnopolskiej sieci handlowej Piotr i Paweł, której historia sięga 1990 roku, działa 145 sklepów. Współtwórcami firmy są bracia Piotr i Paweł Woś, którzy w ramach polskiej firmy rodzinnej z małego lokalnego sklepu w Poznaniu stworzyli sieć supermarketów. (PAP Biznes)

pr/

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Problemy finansowe sieci Piotr i Paweł. Pomoc od TFI Capital Partners

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotruś i Pawełek znikają
Czas odejść w niepamięć... Strata pieniędzy jeśli ktoś jeszcze chce tam swój kapitał włożyć. Czas plajty nadchodzi wielkimi krokami!!
4 3
odpowiedź
User
Max
Byle kogo zatrudniają, to byle jakie sklepy mają - widać, słychać i czuć
2 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing