SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Problemy z hakerami Cyfrowego Polsatu

Ostatnio coraz głośniej o dużych problemach z piractwem Cyfrowego Polsatu.

W internecie od kilku dni można znaleźć poprawki umożliwiające nieautoryzowany dostęp do kanałów Cyfrowego Polsatu. Co prawda nadawca próbuje z tym walczyć, zmieniając klucze dostępu, ale jak na razie bezskutecznie. Co dalej?

- W ostatnich dniach pojawiły się liczne opinie dotyczące jakości systemu kodowania NagraVision stosowanego przez platformę Cyfrowy Polsat. Dla firmy NagraVision, dostawcy systemów warunkowego dostępu, zarówno oferowanie rozwiązań bezpiecznych, jak i walka z piractwem są wpisane w prowadzoną przez nią bieżącą działalność.
Pierwsze ataki hackerów wymierzone w system kodowania platformy Cyfrowy Polsat miały miejsce w pierwszych dniach bm. System zaimplementowany w Cyfrowym Poslacie posiada jednak możliwość modyfikacji istniejących zabezpieczeń. Firma NagraVision zobowiązała się do podjęcia wszelkich koniecznych działań, zarówno technologicznych, jak i prawnych, mających na celu uniemożliwienie odbiorcom nielegalnego odbioru oferty platformy - czytamy w oświadczeniu przesłanym Wirtualnemedia.pl.

„Jesteśmy przekonani, że w ciągu najbliższych kilku tygodni, dzięki przeprowadzeniu działań podobnych do tych, które podjęliśmy w zeszłym roku dla drugiej platformy cyfrowej w Polsce, nieautoryzowany dostęp do oferty Cyfrowego Polsatu zostanie uniemożliwiony.” – zapewnił Andre Kudelski, Prezes holdingu Kudelski Group, w skład którego wchodzi firma NagraVision.

„Na co dzień nie ustajemy w walce z przejawami piractwa naszej platformy. Dołożymy wszelkich starań, aby zwalczać kradzież naszego sygnału wszelkimi i nieuczciwe praktyki biznesowe.” – powiedział Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A.

Ze względów zarówno taktycznych, jak i tych dotyczących bezpieczeństwa platformy, obie firmy uzgodniły, że nie będę ujawniać szczegółowych informacji dotyczących planowanych działań antypirackich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Problemy z hakerami Cyfrowego Polsatu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl